Michek na MS devátý, Bartoš druhý v Evropě

Martin Michek z týmu Orionu-RS Petrol zažil první závod V MS třídy MX3, který se jel na blátivé trati v řeckém Megalopolisu.

Michek na MS devátý, Bartoš druhý v Evropě
Martin se na první závod moc těšil, ale zradilo ho počasí, neboť nemá moc rád bláto, ale to bohužel k motokrosu patří. Po několika pádech si zlomil přední blatník a z páté pozice tak klesl na devátou příčku. Druhou jízdu nakonec pořadatelé museli kvůli špatnému počasí zrušit. Suverénem se tak stal v Řecku švýcarský závodník Julien Bill, druhý dojel překvapivě Rus Parshin, třetí Ital Maddi. Další český borec Martin Žerava opanoval desáté místo. Nyní se jezdci přesouvají do Bulharska, kde o víkendu pokračuje šampionát a doufejme, že počasí se už konečně umoudří, protože jak prohlásil Michek tady na jihovýchodě Evropy panuje dlouhodobě špatné počasí, neboť i letos celý italský mistrák jsem jel v podstatě na blátě.
Další motokrosař Orionu-RS Petrol týmu Petr Bartoš zabojoval v Rumunsku při druhém dílu mistrovství Evropy kubatury Open, když na těžké trati v Zarneti bral vždy druhou pozici. Hlavně si Petr mákl v druhé rundě, kdy mu po startu spadl pod kola soupeř a Péťa tak musel čelo dohánět skoro z posledního místa. Další naši reprezentanti dojeli Čadek (8.,X), Gregor (17. a 10.), Hrabica (18. a 14. místo.). Průběžně se Bartoš posunul již na druhou příčku, Evropu vede výborně jedoucí Rus Evgenij Tylecky a jak prohlásil Petr, "...už se také těším jako můj stájový kolega Michek na suchou tvrdou trať, kde bych chtěl na Tyleckého zaútočit."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist