Husqvarna získala vicemistra světa Paulina

Tovární tým Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing MXGP výrazně posílil na nadcházející sezonu. Na dva roky totiž podepsal smlouvu se skvělým Francouzem Gauthierem Paulinem, který ještě nedávno jel mistrovství světa a Motokros národů v sedle tovární Hondy HRC.

Husqvarna získala vicemistra světa Paulina

Šestadvacetiletého Paulina, kdysi považovaného za jednoho z největších světových talentů, tak uvidíme v sezonách 2017 a 2018 v sedle Husqvarny FC 450. Parťáky mu budou dělat zkušený Němec Max Nagl a Brit Max Anstie, přicházející z dvěstěpadesátek. Manažera rychle se zlepšujícího týmu bude opět dělat bývalý skvělý finský motokrosař Antti Pyrhönen. Paulin má na svém kontě osm triumfů ve Velkých cenách třídy MXGP (dříve MX1) a titul vicemistra světa z roku 2015. Poslední tři roky jezdil také za Francii Motokros národů a letos v italské Maggioře vybojoval v národním dresu třetí vítězství v řadě za sebou. Ve světovém šampionátu debutoval v roce 2007, o dva roky pozdě už jezdil celý seriál dvěstěpadesátek. Ve třídě MX2 získal tří vítězství a třetí místo celkově v roce 2009, od roku 2012 už závodil ve třídě MXGP, nejprve na Kawasaki a pak na Hondě.

Odchodem britského specialisty na písek Anstieho o třídu výš se u Husqvarny uvolnilo místo ve dvěstěpadesátkách. Na ně tým přijal mladého německého jezdce Briana Hsu. Na motorce Husqvarna FC 250 v barvách Maurergép Racing bude osmnáctiletý jezdec s čínskými kořeny závodit ve světovém šampionátu třídy MX2 a uvidíme jej také na vybraných závodech německého seriálu ADAC MX Master. Také on podepsal smlouvu na dva roky. V roce 2015 Hsu získal ještě se Suzuki 7. místo v evropském motokrosového šampionátu třídy 250 a vybojoval 1. místo v seriálu ADAC MX Youngster Cup 250 ccm.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist