Husqvarna hlásí návrat do motokrosového MS

Skvělá zpráva pro všechny příznivce motokrosu! Kdysi tolik úspěšná značka Husqvarna se od příštího roku vrací do závodů mistrovství světa, a to v obou hlavních třídách MX1 i MX2. V každé bude nasazovat po dvou jezdcích.

Husqvarna hlásí návrat do motokrosového MS
Husqvarna je často označována za pionýry motokrosu. Švédský výrobce mezi roky 1960 až 1970, tedy ve zlaté éře motokrosu, doslova dominoval mistrovství světa v sedle s jezdci, jakými byli legendární šampioni Torsten Hallman, Rolf Tibblin, Bengt Aberg, Malcolm Smith či Heikki Mikkola. „Husqvarna je zpět v kolotoči motokrosového mistrovství světa a věřte, že to bylo jednoduché rozhodování. Vracíme se prostě jen tam, kam jsme vždy patřili,“ uvedli na tiskové konfereci během víkendové Grand Prix Švédska zástupci Husqvarny. Ti vložili své naděje do dvou týmů: dva jezdci pojedou seriál MX1 v týmu ICE1 Racing a stejný počet závodníků bude v roce 2014 sbírat mistrovské body v týmu Wilvo Nestaan Husqvarna Factory Racing manažera Jacky Martense.. Všichni dostanou plnou tovární podporu.
ICE1 Racing, který vlastní z Formule 1 dobře známý Fin Kimi Räikkönen, letos jezdí světový šampionát MX1 s motocykly značky KTM a jezdci Francouzem Xavierem Boogem (průběžně v tabulce MS 12.) a Portugalcem Rui Goncalvesem (9.). Wilvo Nestaan JM má ve třídě MX2 k dispozici Brita Jaka Nichollse (7.) a po zranění se vracejícího Francouze Romaina Febvreho (14), kteří rovněž sedlají KTM. Kdo bude jezdit tovární Husqvarny v roce 2014 zůstává otázkou, přestupový trh s jezdci se pochopitelně teprve rozběhne. „Rozhodnutí spolupracovat s ICE1 Racing a týmem Jackyho Martense bylo jednohlasné,” potvrdil Pit Beirer, ředitel motosportu u KTM, kam dnes Husqvarna patří. „Oba týmy patří už mezi prověřené a nejvíc profesionální v paddocku Grand Prix. Je jasné, že s jejich přičiněním se Husqvarna ihned stane vážným soupeřem pro všechny ostatní výrobce a vychová si další jezdce, budoucí mistry světa, jakými byli velikáni typu Hallmana, Smitha a Mikkoly.”
Horní snímek: Motokrosové legendy Tibblin, Nilsson a Hallman
Třída MX1 bude od příštího roku přejmenovaná na MXGP a Husqvarna v prestižní kategorii zásobí motocykly a další technikou vysoce motivovaný tým ICE1 Racing, která má k dispozici slušné zázemí a spoustu zkušeností. Jednání o spojení vedl od začátku sám Kimi Räikkönen, teď se věci ujímá týmový manažer Antti Pyrhonen, ještě loni soupeř českého vicemistra světa Martina Michka v seriálu MS MX3.  "Jsme hladoví po velkém úspěchu a blízká spolupráce s Husqvarnou k tomu může vést. Je to pro mne velká čest pracovat s lidmi, kteří v minulosti tolik dokázali. Také oni v nás mají absolutní důvěru," komentoval to Pyrhonen. Jacky Martens sám jako jezdec na Husqvarně světový titul získal a chvíli také vedl jejich tovární tým, než pomáhal založit svou současnou stáj. Jeho zkušenosti s výchovou mladých jezdců jsou k nezaplacení. Přivedl k titulu mistra světa Belgičana Svena Breugelmanse a stojí také za stoupající kariérou dalšího mladého Belgičana Joela Roelantse. také z těchto důvodů mu Husqvarna svěřila vedení svého pro třídu MX2.  "Je to pro mne opravdu velmi zvláštní moment, vždyť s Husqvarnou jsem strávil tolik krásných momentů. Teď začínám novou éru Husqvarny a jsem z toho opravdu nadšený," uvedl Martens, který 3. července slaví padesátiny. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist