Hororová Grand Prix Dylana Ferrandise

Francouzský motokrosař Dylan Ferrandis (Monster Energy Kawasaki Racing Team) aspiroval na titul letošního vicemistra třídy MX2, ale po smůle, kterou zažil během Velké ceny Španělska, bude muset své cíle odložit na další rok. Pád na hlavu, zničená brzda, těžce poškozené koleno. Teď ho čeká operace a závodní pauza.

Hororová Grand Prix Dylana Ferrandise
Za svým třetím světovým titulem ve třídě MX2 zřejmě opět míří nizozemský suverén Jeffrey Herlings (KTM), o další místa se ještě ale určitě odehraje dramatický souboj. Jeden z aspirantů na titul vicemistra Dylan Ferrandis ale na trati Talavera de la Reina své naděje na dobré konečné umístění ztratil. Před začátkem Grand Prix držel druhé místo a hřálo ho vítězství z Velké ceny Argentiny. I ve Španělsku to s ním nejprve vypadalo skvěle, když zajel dvakrát druhý nejrychlejší čas v trénincích. První pohroma ale přišla v kvalifikačním závodě, ve kterém tvrdě havaroval a udeřil se do hlavy. Ještě se zvedl a byl schopen se do závodů kvalifikovat jako osmý. Jeho smůla pokračovala v nedělním warm-upu, kdy si obnovil zranění kolene, které ho pak zlobilo celý den. V první jízdě si zničil disk zadní brzdy, když předjížděl jiného jezdce a nemohl dále pokračovat. Druhá jízda i přes velké bolesti patřila jemu a mohl po souboji se Švýcarem Valentinem Guillodem i vyhrát, kdyby bolest v levém koleni nezesílila. Ferrandis se tak spokojil se třetím místem a hned na místě si nechal vyšetřit bolavou nohu. Lékaři byli nekompromisní: zničený meniskus a vazy. Sympatického Francouze tak čekala neodkladná operace a zřejmě na zrovna brzký návrat na tratě mistrovství světa. Stále ale figuruje v tabulce seriálu na druhém místě.
Dylan Ferrandis: "V sobotu jsem cítil během všech tréninků velkou pohodu a sebevědomí, ale v kvalifikačním závodě jsem při předjíždění Jordiho Tixiera dost tvrdě upadl a přímo na hlavu. Moc si z toho nepamatuju, ale každopádně od nedělního rána mě začalo bolet levé koleno, které jsme si zranil už dřív. Ve warm-up jsem o něco zavadil a bolest se zvýšila, trvalo to pak celý den. Start do první jízdy se mi příliš nepodařil, a když jsem předjížděl Zaragozu, praskl mi disk zadní brzdy. Absolutně nechápu, jak se to mohlo stát. Ve druhé jízdě se mi podařil holeshot, ale ve třetím kole jsem zase nešetrně zavadil tou bolavou nohou o zem, a pak už jsem nebyl schopen držet to správné tempo. Po vyšetření ve Španělsku jsem měl ještě další v úterý doma ve Francii. Mám prasklé vazy a poškozený meniskus, takže musím na operaci. Cítím, že mám po sezoně. Bohužel.”

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist