Herlings: Měl jsem pocit, že mám jen jednu nohu

Jaké měli pocity jezdci po dramatickém boji o titul ve třídě MX2 a další ohlasy po závěrečném závodě motokrosového mistrovství světa v mexickém Leonu vám přinášíme v následujícím článku.

Herlings: Měl jsem pocit, že mám jen jednu nohu
Nový mistr světa třídy MX2 Francouz Jordi Tixier (Red Bull KTM Factory Team): “Ve své hlavě tomu pořád nemohu uvěřit. Když jsem havaroval v úvodu druhé jízdy, pomyslel jsem si, že titul je v prachu, i přesto, že jsem pro něj udělal naprosto všechno. Ale když jsem přejel cíl, zařval jsem si: "Dokázal jsem to!" Bylo to opravdu krásné vyhrát takovým způsobem. Na trati jsem byl rychlý, dostatečně agresívní a předjel jsem, koho jen jsem chtěl.” Nizozemec Jeffrey Herlings (Red Bull KTM Factory Team) jedoucí poprvé po zlomenině nohy. Přesto v poslední jízdě přišel o titul: “Měl jsem pocit jako bych jel jen s jednou nohou. Pokaždé, když jsem položil levou nohu na zem a škrtl o nějakou nerovnost, přišla strašná bolest. V první jízdě jsem ještě jel v klidu, ale v té druhé, když šlo o všechno, jsem bojoval jako pravý válečník. Nakonec to nevyšlo, ale takový je život. Pokusím se titul získat zpátky už příští rok.“
Vítěz třídy MXGP Francouz Gautier Paulin (Kawasaki): “Před týdnem v Brazílii jsme byl druhý a z takového umístění jsem vždy naštvaný. Teď ale mohu být šťastný, že jsem vyhrál závěrečnou Grand Prix sezony. Pozice v první desítce mistrovství světa naší třídy už byly dané, takže nikdo nespekuloval a jel na co nejlepší výsledek. S mým výkonem jsem velmi spokojený. Museli jsme se naučit novou trať, takže v sobotu jsem jezdil na jistotu a kvalifikoval se jako čtvrtý. V neděli jsem už mohl přidat. V první jízdě mi chvíli trvalo, než jsem našel správný rytmus. Ve druhé jsem ale už měl výborný start a od začátku jsme bojoval o vítězství. Cítím se výborně připravený na Motokros národů, poslední závod sezony.”
Už dopředu známý mistr světa třídy MXGP Ital Antonio Cairoli (KTM): “Byla to velmi obtížná sezona, pořád to bylo nahoru a dolů. Nebyl jsem vždy v nejoptimálnější psychické ani fyzické pohodě, mou přípravu narušilo několik mých osobních problémů a tak to bylo celý rok. Dnes jsem po závodech a ze získaných výsledků šťastný, chvála Bohu, že nepršelo, protože to bychom tady měli všichni velké problémy. Organizátoři tady udělali velký kus práce a moc se mi tady líbilo, ačkoli ta trať příliš nevyhovovala mého jezdeckému stylu, ani mámu motocyklu. Jezdci na čele jeli skoro stejně rychle a bylo proto téměř nemožné někoho předjet. Chtěl bych poděkovat celému svému týmu KTM, své přítelkyni Jill a všem, kteří se mnou pracovali. Také sponzorům a fanouškům. Teď se musím soustředit na Motokros národů, který se jede v lotyšském Kegumsu za dva týdny. Není moc času na potrénování na dvěstěpadesátce, na které pojedu namísto své tradiční 350. Pro adaptaci ale musím udělat všechno .”
Němec Max Nagl, tovární jezdec Hondy: “Jsem skutečně velmi šťastný ze svého druhého místa. Spolu s vítězstvím minulý víkend v Brazílii je to fantastický způsob, jak zakončit sezonu. Hlavně první jízda mi fantasticky vyšla, byl jsem na sebe opravdu velmi hrdý. Udělal jsem holeshot, a tím pádem jsem mohl od začátku diktovat tempo a později se i vzdálit ostatním. Většinou tak perfektní starty nemám a pak se na trati trápím.”

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist