GP Francie - Frossard využil domácího prostředí

Vítězi motokrossové Grand Prix Francie v Saint Jean d´Angely se stali v kubatuře MX1 domácí motokrosař Steve Frossard a ve třídě MX2 britský jezdec Tommy Searle.

Vítězi kvalifikace Clementu Desallemu se vůbec nepodařil start a po prvém kole byl až 25. Naopak domácí Steven Frossard se na čele usadil hned od samého začátku a první závod GP Francie také suverénně vyhrál. O druhé místo se bojovalo mezi mistrem světa Cairolim z Itálie a jeho krajanem Phillippaertsem, který ho dokonce v 15. kole na chvíli i předjel. Domácího prostředí naopak využil ke svému nejlepšímu výsledky Xavier Boog, jedoucí poprvé s novým modelem motocyklu Kawasaki a skončil v cíli jako čtvrtý. Pátý dojel Belgičan Ken De Dycker a šestý Rus Evgeny Bobryshev. Kevin Strijbos z českého týmu Delta obsadil místo deváté.