GP České republiky: Vítězí Desalle a Roczen

"Loketské serpentiny" byly svědkem závodu Grand Prix České republiky v motokrosu a jejími vítězi se stali Belgičan Clement Desalle ve třídě MX1 a Němec Ken Roczen v kubatuře MX2. Čeští jezdci Smítka a Liška na body bohužel nedosáhli.

V deštivém Lokti vyhrál v bahnivém souboji po dvou jízdách motokrosovou Grand Prix České republiky Belgičan Clement Desalle kubaturu MX1 před vedoucím jezdcem šampionátu Italem Antoniem Cairolim a Portugalcem Ruiem Goncalvesem.
Cairoli odstartoval do první jízdy nejlépe a získal tak i Holeshot kubatury MX1. Těsně za ním ale jeli Goncalves a Evgeny Bobryshev. Také Desalle a Steven Frossard se brzy dostali do samé špičky závodu. Muž z Pole position Max Nagl neodstartoval nejlépe a závod začal na šestém místě. Pak se ale musel spokojit s místem sedmým, neboť ho předjel staronový tovární jezdec Suzuki Kevin Strijbos. Zatímco Cairoli vyhrál celkem suverénně, tak v předposledním kole se na druhé místo dostal Desalle, který tak odsunul na místo třetí Goncalvese. Bobryshev a Frossard dokompletovali Top-5. Čech Patrik Liška dojel s jedním kolem ztráty na 24. místě.
Ve druhé jízdě odstartoval nejlépe Tanel Leok, když Cairoli začal závod po prvním kole až desátý a hned v první zatáčce upadl Bobryshev. V polovině závodu se Desalle probojoval do samotného čela závodu a udržel ho až do samého konce před Leokem. I tentokráte dojel třetí Goncalves. V posledních kolech se Cairoli dostal před Polemana Nagla a skončil tak čtvrtý. Ten ale v samotném závěru podlehl ještě comeback slavícímu Christophovi Pourcelovi a projel tak cílem až šestý. Český motokrosař Liška dojel 23., se ztrátou dvou kol na vítězného Desalleho.
Díky dnešnímu dennímu vítězství se náskok Cairoliho na Desalleho snížil na 48 bodů: "Jsem velmi šťastný, a celý dnešek mně přinesl hodně radosti. Ačkoliv mám zraněné rameno, tak jsem byl dnes hodně rychlý a cítím se stále lépe a lépe. Cítím se velmi jistě a doufám, že to tak zůstane", řekl dnešní vítěz Desalle.
"Start do druhé jízdy jsem trochu nezvádl a tak jsem musel opět podniknout stíhací jízdu. Ovšem během předjíždění jsem měl několikrát problémy a já jsem kvůli šampionátu nechtěl nic riskovat. Trať hodně klouzala a druhé místo je velmi dobré kvůli stavu šampionátu", hodnotil dnešek mistr světa Cairoli.
MX1 - 1. jízda: 1. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 40:32.283; 2. Clement Desalle (BEL, Rockstar Energy Suzuki World MX1), +5.506; 3. Rui Goncalves (POR, Honda), +6.272; 4. Evgeny Bobryshev (RUS, Honda), +7.172; 5. Steven Frossard (FRA, Yamaha), +8.098; 6. Kevin Strijbos (BEL, Rockstar Energy Suzuki World MX1), +11.839; 7. Maximilian Nagl (GER, KTM), +13.689; 8. Xavier Boog (FRA, Kawasaki), +30.589; 9. Davide Guarneri (ITA, Kawasaki), +35.142; 10. Shaun Simpson (GBR, Honda), +56.943...24. Patrik Liška (CZE, Husaberg) - 1 kolo.
MX1 - 2. jízda:
1. Clement Desalle (BEL, Rockstar Energy Suzuki World MX1), 40:06.261; 2. Tanel Leok (EST, TM), +3.847; 3. Rui Goncalves (POR, Honda), +5.500; 4. Antonio Cairoli (ITA, KTM), +7.409; 5. Christophe Pourcel (FRA, Kawasaki), +8.391; 6. Maximilian Nagl (GER, KTM), +10.341; 7. Xavier Boog (FRA, Kawasaki), +19.581; 8. Kevin Strijbos (BEL, Rockstar Energy Suzuki World MX1), +21.471; 9. Ken de Dycker (BEL, Honda), +48.590; 10. Jonathan Barragan (ESP, Kawasaki), +54.398...23. Patrik Liška (CZE, Husaberg) - 2 kola.
MX1 - GP ČR celkově: 1. Clement Desalle (BEL, Rockstar Energy Suzuki World MX1), 47 bodů; 2. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 43 b.; 3. Rui Goncalves (POR, Honda), 40 b.; 4. Tanel Leok (EST, TM), 31 b.; 5. Maximilian Nagl (GER, KTM), 29 b.; 6. Kevin Strijbos (BEL, Rockstar Energy Suzuki World MX1), 28 b.; 7. Xavier Boog (FRA, Kawasaki), 27 b.; 8. Steven Frossard (FRA, Yamaha), 25 b.; 9. Christophe Pourcel (FRA, Kawasaki), 24 b.; 10. Jonathan Barragan (ESP, Kawasaki), 21 b...25. Patrik Liška (CZE, Husaberg), 0 b.
MX1 - Stav šampionátu celkově (po 12 z 15 závodů GP): 1. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 509 bodů; 2. Clement Desalle (BEL, Rockstar Energy Suzuki World MX1), 461 b.; 3. Steven Frossard (FRA, Yamaha), 428 b.; 4. Evgeny Bobryshev (RUS, Honda), 387 b.; 5. Maximilian Nagl (GER, KTM), 378 b.; 6. Rui Goncalves (POR, Honda), 349 b.; 7. David Philippaerts (ITA, Yamaha), 308 b.; 8. Ken de Dycker (BEL, Honda), 268 b.; 9. Xavier Boog (FRA, Kawasaki), 262 b.; 10. Jonathan Barragan (ESP, Kawasaki), 254 b.