Britskému bahnu vládnou Desalle a Herlings

Belgičan Clement Desalle (Rockstar Energy Suzuki) ve třídě MXGP a Nizozemec Jeffrey Herlings (Red Bull KTM Factory Team) vyhráli sobotní kvalifikační závody a získali tak pole position pro Velkou cenu Británie. Osmý závod motokrosového mistrovství světa se jede na historické trati Matterley Basin.

O dominaci obou jezdců svědčí i to, že byli nejrychlejší také v měřeném tréninku. Desalle zajel čas 2:01.366 min., Herlings byl dokonce na slabší dvěstěpadesátce lepší časem 2:00.662 min. Kvalifikační závod třídy MXGP nebyl příliš dramatický. Desalle vedl na rozbahněné trati po silném dešti od startu až do cíle a také o druhém místě Brita Shauna Simpsona (KTM) nebylo za velké spokojenosti početného domácího publika pochyb. Jako třetí si bude v neděli vybírat místo na startu vedoucí jezdec šampionátu a obhájce titulu Ital Antonio Cairoli. Jezdec továrního týmu KTM měl špatný start a jen pomalu se probíjel startovním polem dopředu. Dosud třetího Belgičana Joela Roelantse zdolal až v posledním kole. Nejrychlejší kolo kvalifikačního závodu zajel Desalle hned ve druhém kole (2:04.745 min.).
Obhájce titulu Herlings uštědřil svým soupeřům ve třídě MX2 další lekci, když kvalifikační závod vyhrál systémem start cíl a pod šachovnicovým praporem měl neskutečný náskok 52 sekund. O jeho nadvládě svědčí i fakt, že jezdil o tři sekundy rychlejší kola než jeho největší soupeři. Nejvyšší čas, aby ho KTM posunulo o třídu výš. Jeho souboje s Cairolim by mohly být moc zajímavé. Druhé místo držel po startu Španěl Jose Butron na KTM, pak ho předjel domácí Max Anstie (Yamaha) a v posledním kole vybojoval druhé místo pro sebe Francouz Dylan Ferrandis na Kawasaki. Anstie zůstal třetí a čtvrtou pozici skvělou koncovkou vydřel Švýcar Arnaud Tonus na další Kawasaki. Nejrychlejší kolo patřilo rovněž Herlingsovi. V tom šestém zajel 2:06.812 min.