Bobryšev a Frossard se zranili v Trentinu

Dvě velké motokrosové hvězdy si odnesly zranění z víkendové Velké ceny Trentina. Francouz Steven Frosasard (Kawasaki) si z dramatického pádu odnesl otřes mozku a Rus Jevgenij Bobryšev (Honda) si poranil záda. Oba jezdí třídu MXGP.

Bobryšev a Frossard se zranili v Trentinu
Ve druhé jízdě třídy MXGP na trati v Arco Di Trento Rus Bobryšev upadl, a když byl na zemi naremploval do něj jiný jezdec. Jevgenij chtěl vstát a pokračovat v jízdě, zlomila ho ale ostrá bolest ve spodní části páteře. Ještě v medical centru byl vyšetřen lékařem, který ho raději rychle poslal do nemocnice. Podrobné testy ukázaly, že Rus není vážně zraněn. „Už jsem zpátky doma, záda mne sice ukrutně bolí, jsou nějaká zaseklá, ale jinak jsem v pořádku. Pokud se to nezhorší, měl bych startovat už tento víkend v Bulharsku,“ uvedl tovární jezdec Hondy. Na svůj pád si vzpomíná takto: „Když jsem vyjížděl ze zatáčky, ztratil jsem trakci a havaroval jsem. Snažil jsem se odhopkat z tratě, ale Jeremy van Horebeek mne srazil předním kolem. Koukal jsem pak na video, on s tím nemohl nic udělal. Měl jsem velké bolesti a chvílemi jsem nemohl dýchat. Naštěstí pak v nemocnici zjistili, že mám všechny kosti na svém místě. Na zádech mám ale ještě od té pneumatiky pohmožděniny. Potřebuji si pár dní oddechnout a budu v pohodě.“
GP Trentina byla nakonec nešťastná i pro majitele pole position Francouze Stevena Frossarda. Jezdec týmu Monster Energy Kawasaki, který vyhrál kvalifikační závod o devět sekund, jel ve druhé jízdě v 1. kole ve vedoucí skupině, ale upadl na roletě, a když se pokoušel dostat na nohy, trefil ho jiný jezdec. Náraz mu rozbil helmu a způsobil zranění v obličeji. Lékaři také Francouzovi diagnostikovali otřes mozku. Z nemocnice už byl ale stejně jako Bobryšev propuštěn.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist