Anglické finále mistrovství Evropy 2013

Ve dnech 21. až 25. srpna se v Anglickém Matterler Basin jelo finále všech evropských šampionátů v motokrosu. Byl to takový festival všech kubatur, na kterém se bojovalo o evropské tituly ve všech třídách od juniorů, žen až po veterány. To vše v rámci Mistrovství Světa MX 1, MX2 a MX 3. Bylo se na co dívat.

Anglické počasí nezklamalo a náhlé lijáky udělaly, z již tak velmi obtížné dráhy plné velkých dvojáků a trojáků, těžkou hlavu nemálo jezdcům (skoky které nejsou u nás ani v okolních zemích povoleny).

V juniorské kategorii Českou Republiku reprezentovali pouze jezdci Mototosportklubu Málkov a to v 65ccm Radim Kraus a Daniel Stehlík. Oba však na rozbahněnou dráhu nenašli recept a skončili na v pořadí jednadvacátém a třiadvacátém místě. O něco lépe si vedl ve třídě do 85ccm Jakub Terešák, jenž si dojel pro celkovou sedmou příčku.
Ve třídě do 125 ccm skončil Filip Podmol dvaadvacátý a Honza Vondrášek pětadvacátý. Třídu 250ccm hájil Vašek Kovář, který si dojel pro osmnácté místo. Ve třídě MX 3 bojoval Martin Michek o pódium se Slovincem Gerčarem a po dobrém výkonu skončil druhý. Další z Čechů v této třídě dojel Franta Smola na osmém místě, Petr Michalec devátý a Petr Bartoš jedenáctý.

Následující víkend se Jakub Terešák přesune na německý šampionát ADAC do Gaildorfu u Stuttgartu. V tomto šampionátu je český motokrosový závodník průběžně druhý a jeho cílem je pokusit se atakovat vedoucí pozici dánského jezdce Glena Maiera.