Žerava a Čepelák podepsali, Ringo skončil

V poslední letošní motokrosové zprávě se budeme věnovat dvěma jezdcům z naší absolutní špičky a rakouskému závodníkovi, který je ze svého účinkování na našich tratích velice populární mezi českými fanoušky.

Žerava a Čepelák podepsali, Ringo skončil
Ostřílený Martin Žerava, čtvrtý muž letošního mistrovství světa třídy MX3, přestoupil do týmu MoToman. Jel za tento tým už mistrovství ČR družstev v Přerově, kde zajel výborně, byl nejlepším českým jezdcem, a stíhal i světovou extratřídu Maďara Kornéla Németha. „Potřebuji silný tým, abych se mohl umisťovat v první pětce MS třídy MX3 a tím MoToman rozhodně je,“ uvedl Martin Žerava pár dní před podpisem smlouvy. Žerava se pětkrát umístil do šestého místa v seriálu MS MX3 a dvakrát získal trofej v evropských družstvech. „Jsem rád, že jsme angažovali tak zkušeného jezdce jakým je Martin Žerava. V minulých sezónách ukazoval, že dokáže držet krok s ostřílenými světovými jezdci. Navíc Martin může předávat zkušenosti svému týmovému kolegovi Františku Smolovi, který se v současné době připravuje v USA,“ uvedl generální manažer týmu Josef Toman. „Martin je velká osobnost a stále patří mezi špičku českého motokrosu, což potvrdil i na družstvech v Přerově, kde jel skvěle,“ dodal Toman.
„Uvidíme, jak se bude dařit, záleží na hodně faktorech, zdraví, aktuální forma a podobně. Když to půjde, tak bych byl rád do čtvrtého místa, optimálně i výš. Dám do toho všechno, výhodou je, že většinu tratí znám. Letos přibudou do seriálu noví jezdci, špička bude pořád dobrá a vyrovnaná. Pro mladé talenty může být MX3 přestupní stanicí do elitní kategorie MX1,“ říká nový jezdec týmu Martin Žerava.
Jiří Čepelák už dvakrát vypomohl Osička MX Teamu v domácí soutěži družstev a od půlky letošní sezony za tuto squadru oficiálně jezdil. Nedávno se dvaatřicetiletý veterán s majitelem týmu Martinem Osičkou dohodl na prodloužení smlouvy i na rok 2011. „Doufám, že se Martinovi odvděčím nějakým dobrým výsledkem a udělám všechno pro to, abych ze svého motocyklu nesundal svou jedničku,“ uvedl Čepelák s narážkou na to, že je aktuálním mistrem ČR ve třídě MX3-Open. Bodoval ve všech šesti podnicích, to znamená dvanácti jízdách, jednou vyhrál v Kramolíně a jednou ve Vranově. Domácím šampionem už byl i v letech 2007 a 2009. Osička MX Team letos získal český titul i ve třídě MX2, a to zásluhou francouzského jezdce Florenta Richiera (Kawasaki). Ten teď v zimním období sklízí velké úspěchy na evropských superkrosech.
Je to šok, ale rakouský jezdec Philipp Ringhofer v pouhých osmadvaceti letech ukončil svou motokrosovou kariéru. Nevedlo ho k tomu zranění, ale nedostatek financí. Jako první o tom informoval web motorsportchynov.cz. Jezdec přezdívaný Ringo absolvoval letošní mistrovství ČR třídy MX2, uvedl se dvěmi třetími místy v Pacově a celkově skončil sedmý se 150 body. Společně s Čepelákem a Němcem Dennisem Baudrexlem pak pro Osička MX Team získali druhé místo na letošním MČR družstev v Přerově. „Motokros se mi věší na hřebík těžko. Měl jsem sice na rok 2011 stejnou nabídku od Kawasaki jako letos, ale u dalších sponzorů se mi podpora sháněla stále hůře, a tak jsem se rozhodl s motokrosem skončit a plně se věnovat své nové práci. Musím zkrátka myslet i na svoji budoucnost. Nicméně motokrosu se zcela nevzdám. Budu si dále jezdit pro radost a třeba se i někdy objevím na nějakých závodech, nicméně rakouský mistrák už to nebude,“ uvedl dvojnásobný mistr Rakouska. Bohužel ani u našich jižních sousedů není jak vidno situace kolem motokrosu jednoduchá. „Bylo mi jasně řečeno, že finanční podpora sportu se v Rakousku musí více ubírat k olympijským disciplínám, ne do motorismu. Pryč jsou bohužel ty časy, kdy závodili Heinz Kinigadner nebo Sigi Bauer, to se tehdy v motokrosu točilo zhruba trojnásobně více peněz než dnes. Přitom finanční nároky jsou nyní daleko větší než v minulosti,“ uzavírá bývalý pravidelný účastník mistovství Evropy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist