Závěr sezony v Horním Újezdu

Domácí juniorský šampionát vyvrcholil o víkendu na dráze v Horním Újezdu u Litomyšle. Za pěkného počasí dorazilo celkem 98 závodníků a boje to byly rozhodně opět velice zajímavé. Místní okruh byl dobře připraven a po několika jízdách museli dokonce pořadatelé pokropit několik úseků.

Závěr sezony v Horním Újezdu
Začneme nejslabší třídou 65 ccm. Zde se předvedl v dobrém světle závodník týmu Motosport Klub Málkov v AČR Daniel Stehlík, který celkově zvítězil, před rakouským rychlíkem Rene Hoferem, ten závodí v dresu Motosport Chýnov v AČR a třetí příčku obsadil Adam Dušek ze stáje TRAININGJB MX TEAM. Po šesti odjetých podnicích seriálu se ale raduje z titulu zaslouženě Rene Hofer a šéf stáje Motosport Chýnov Evžen Zadražil, zde neskrýval velkou radost a s příznivci týmu mohl slavit. Na Bednu Rakušana doprovodil Stehlík a bronz bral Dušek.

Tato kubatura byla zase rozdělena do 10ti let, zde kraloval tentokrát Petr Rathauský z domácího týmu Orion-RS Petrol, za nim dojel Patrik Příhoda- Cermen Racing Team a Jan Wagenknecht- AMK Zejax Motoklub Chrudim, který trošku pokazil první rundu. Celkově v poháru Dominoval ale Wagenknecht, Rathauský je druhý.
Jakub Terešák jezdící v barvách Motosport Klub Málkov, měl za úkol v Horňáku zvítězit a smazat čtyř bodovou ztrátu na Slováka Kohúta. Jakub totiž minule chyběl ve třídě 85 ccm v Mohelnici kvůli termínové kolizi s prestižním německým šampionátem ADAC, kde nakonec doslova vydřel tamní titul vicemistra. Ve finálovém závodě nic nenechal náhodě a šel jasně za svým cílem. To se mu nakonec podařilo a dvakrát viděl šachovnici jako první. Tomáš Kohút- MX Slovakia byl druhý, třetí flek zaujal taky dobře jedoucí polský zástupce Gabriel Chetnicki. Primát tedy nakonec přece jenom putuje do Málkova, Kohút má titul vicemistra a bronzový úspěch míří do Rakouska, když se o to zasloužil další borec ze stáje Motosport Chýnov Lukas Prammer.

Ve třídě 125 ccm 2T Junior byl jasný favorit Martin Krč z nedalekého týmu SZA- STAV Racing Mohelnice. V první jízdě, po horším startu sice dojel druhý, ale to mu bohatě stačilo k titulu. Navíc Martin po holeshotu v následující rundě uháněl do předu a cílem projel první s velkým náskokem. Jeho největší konkurent v boji o titul Filip Podmol- JD KTM 191 Racing Team se stejným počtem bodů vystoupil na bednu jako druhý, třetí byl Slovák Denis Poláš. Stejné pořadí je i v konečné klasifikaci šampionátu a tak kluci si na stupně vítězů přišli ještě jednou, tentokrát pro medaile.
Jonáš Nedvěd- Buksa/Ados KTM má v polední době vynikající fazonu a tu chtěl prodat i na Horňáku. Obě své jízdy jasně opanoval a zaslouženě bral zlatý věnec v kubatuře MX2. Skvěle zde ale zabojoval i Jan Vondrášek- JD KTM 191 Team a letos ke konci sezony, po přechodu z dvoutaktu do této třídy, hned na čtyřtaktu takhle zabodoval. Se stejnými body, ale horší druhou jízdou vystoupil na stupínek jako třetí Václav Kovář- Moto Team EXCEL Racing a bylo evidentní, že Vašek si chce taktickou jízdou titul pohlídat. Nakonec mu to vyšlo o sedm bodů porazil Nedvěda v konečném pořadí mistrovství, bronzová medaile zbyla na Ondřeje Brendla- Buksa/Ados KTM Team.

Letošní šampionát juniorů je již tedy minulostí. Měl opět dobrou úroveň o to se přičinili, jak domácí, tak i zahraniční účastníci v dobrém světle se ukázali i pořadatelé. Takže na závěr všem zmíněným stranám musíme rozhodně poděkovat. Někteří závodníci mohou být se svými výsledky určitě spokojeni, někteří naopak byly se sezonou, třeba kvůli zranění rozladění. Ale máme před sebou další ročník 2014, další nové výzvy a tam to může dopadnout úplně jinak.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist