V sobotu závodí junioři v Krásné Lípě

Do své druhé poloviny vstoupí juniorský motokrosový šampionát v Krásné Lípě u Chomutova v sobotu 5. července 2014. Historie této trati sahá až do roku 1979, kdy se poprvé začala budovat závodní dráha. Výrazných změn však začal areál nabývat až v roce 2005. Od roku 2008 se zde pravidelně jezdí MMČR Juniorů a od loňského roku také MMČR side a čtyřkolek.

V sobotu závodí junioři v Krásné Lípě
Jak probíhaly přípravy na sobotní závod, nám přiblížila ředitelka závodu Veronika Terešáková z pořádajícího Motosportklubu Málkov v AČR: „Přípravy tratě probíhají průběžně už od jara, skoro non-stop práce pak týden před samotnými závody. V minulém týdnu to bylo před MMČR side a čtyřkolek a práce pokračovaly hned skončením tohoto závodu, protože nadcházející víkend se pojedou právě junioři. Alespoň nemáme čas vypadnout ze cviku.“

„V letošním roce jsme přidělali další část dráhy, tzv. stadion, který je atraktivní hlavně pro diváky, kde vidí jezdce zblízka a delší dobu. Je zde situován velký skok s tobogánem a pěkné proskakováky. Dále pak byla vytvořena velká a přehledná Pit Line pro mechaniky. Pro některé jezdce to ale nebude až taková novinka, protože mnoho juniorů přijelo závodit na Buell Cup, který se zde jel letos v květnu, aby si trať pořádně prověřili.”

Na startu by měla český juniorský výkvět opět doplnit velice slušná zahraniční konkurence. Ve třídě 65ccm si zatím nejlépe vede bez ztráty jediného bodu mladý Maďar Adam Zsolz Kovacs před svým krajanem Kristofem Jakobem. Z českých závodníků jim zatím nejčastěji na stupních vítězů sekundoval Petr Rathouský. Na nedávném ME třídy 65ccm v Jiníně slušně bodovali i další čeští závodníci Patrik Příhoda, Radek Větrovský a Martin Venhoda. Také oni mají ambice na umístění na stupních vítězů.

V kubatuře 85ccm je v polovině seriálu zatím nejlepší Petr Polák, který vede o 23 bodů před vítězem posledního závodu v Mohelnici, Slovákem Šimonem Joštem. Průběžně třetí je již s větší bodovou ztrátou další slovenský závodník Jozef Posluch. Z dalších českých jezdců se představí teprve dvanáctiletý Petr Matějec, který se nedávno blýskl hezkým 13. místem na ME v Jiníně. Na posledním závodě v Mohelnici se ve velmi dobrém světle představil též Roman Maliha. Jezdci této třídy mají na rozdíl od ostatních kategorií odjeté už čtyři závody.

Ve třídě 125ccm je situace na čele nejvyrovnanější. V Mohelnici přišel o průběžné vedení v seriálu Dušan Drdaj, když se musel sklonit před vítězem závodu, Polákem Gabrielem Chetnickim i Slovákem Tomášem Kohútem a propadl se tak až na třetí místo. Zlepšující výkonost během sezóny vykazuje také Severočech Kryštof Kouble, takže i s ním musí soupeři v boji o pódiová umístění rozhodně počítat.
V kategorii MX2 se o vedení pere Václav Kovář, který uplynulý víkend zazářil druhým místem na německém mistrovství ADAC ve švábském Aichwaldu v kategorii Youngster MX2. Domácí šampionát Vašek vede o osm bodů před svým největším soupeřem Martinem Krčem, jež vyhrál domácí závod v Mohelnici. K favoritům patří take Honza Vondrášek a minimálně po startu většinou všechny hodně potrápí i Jonáš Nedvěd alias Mr.Holeshot či v Mohelnici celkově třetí Ondřej Brendl.

Závěrem ještě dodává jeden z hlavních organizátorů Vladislav Terešák: “Tréninky začínají v Krásné Lípě od osmi hodin, závody pak ve třináct hodin. Jako vždy bude závodům předcházet páteční posezení u grilování býka s doprovodným programem a krásným ohňostrojem.“

Určitě si tedy nenechte tento další závod juniorského šampionátu ujít!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist