Už tuto sobotu je finálový závod JČ KP v motokrosu

Finálový závod jihočeského KP v motokrosu budou hostit tuto sobotu, 22. října Kluky u Písku. Trať „Kloucká Hořice“ je na přání jezdců naorána, provedena byla i určitá bezpečnostní opatření prostorů okolo trati. Po závodě budou vyhlášeny nejen výsledky samotného závodu, ale též celkové výsledky seriálu 2016. Poté bude na programu kulturní zábava. Celou akci pořádá MS Kluky.

Už tuto sobotu je finálový závod JČ KP v motokrosu

V nejmenší třídě 65ccm si zatím nejlépe vede pravidelný účastník této třídy Dominik Kučeřík ze Stříbra před Čechorakušanem Kevinem Schneeweisem z Motosportu Chýnov. Třída 65ccm startuje v rámci třídy 85ccm, kde je už letos o titulu krajského přeborníka rozhodnuto. Stal se jím Pavel Vítovec z SMS Praha. Boj však bude o místo druhé místo mezi Janem Hadravou z Motosportu Chýnov a Matyášem Plchem z Extreme Motorsportu, které dělí po zranění prvně jmenovaného pouhé dva body.

Ve třídě Amatér MX2 stačí jeden jediný bod k titulu letos jasnému favoritovi této kategorie Michalu Fišerovi z Bo Motor Oil Autoprofi Teamu. I na druhém místě je poměrně bodově osamocen Petr Falář z Dvorců, a tak se bude závodit spíše o celkový bronz, na který si brousí zuby Řípa, Ježek, Jindra, Müller a další jezdci. V kategorii Amatér OPEN se rozhodně o titulu mezi lišovským Michalem Úlehlou a Tomášem Valterem z Prahy. Dobře si bodově stojí i třetí v pořadí, Michal Skála z Kamenice Štiřína, musí si ale pohlídat drobný náskok před krumlovským Janem Šindelářem.

Mezi Veterány je o letošním titulu přeborníka kraje také rozhodnuto. Poprvé v historii ho získal cizinec – Rakušan Daniel Doppler z Motosportu Chýnov. Celkové druhé místo je také jasné, to patří klenovickému Romanu Vácovi. Až výsledky po posledním závodě ukáží, zda si průběžné třetí místo udrží Láďa Mikas, nebo na něj dosáhne další účastník MMČR David Hlaváček, případně Petr Kölbl. Mezi Veterány nad 50 i nad 60 let je stabilně dobrý Jan Roziňák ze Srbska, který těží z toho, že pravidelně sbírá body a umí zajet na každé trati a povrchu. O zbylé vavříny se pak podělí enkláva jezdců z AMK Pacov v AČR Hemr, Kopecký a Vondrů, případně chýnovský Chromý.

V nejrychlejších kategoriích MX2 a OPEN se v Klukách rozhodne nejen o letošních krajských přebornících, ale také o tom, kdo dostane hodnotné hlavní ceny od hlavního sponzora JČ KP, firmy HR technik s.r.o. Jana Hronka. Ceny obdrží celkoví vítězové obou těchto kategorií. Ve třídě MX2 se odehraje souboj mezi Rudolfem Plchem z Extreme Motorsportu a Dominik Hůla z Arrbo RT Milevsko. Hůla má sice momentálně asi lepší formu, ale prvně jmenovaného od titulu dělí jen krůček. Stačí mu totiž zajet dobře první jízdu a je rozhodnuto. Bojovat se bude spíše o místo třetí, mezi Šundou, Cimbulkou, Pauknerem, Votavou a dalšími mladými jezdci. Ve třídě OPEN posta
í z klouckého terénu vyhrábnout patnáct bodů Michalu Gregorovi z Motosportu Chýnov, aby mohl slavit letošní titul. Druhý je zatím s jistotou Zdeněk Blábolil ze Smrž MX Teamu a třetí další jihočeský matador David Čadek, který startuje za domácí klub MS Kluky. V této třídě jsou na čele poměrně velké bodové rozestupy a tak půjde hlavně o prestiž v podobě vítězství tohoto posledního závodu seriálu.

Přejímky jsou již v páteční podvečer od 18 hod., tréninky v sobotu od 8:00 a start závodu bude ve 12:30 hod. Vyhlášení sobotního klání i celkových výsledků seriálu se uskuteční po závodě na místě, odměněno bude jak v závodě, tak v seriálu vždy nejlepších pět jezdců ve všech hlavních kategoriích a nejlepší tři v přidružených třídách 65ccm, Veterán 50+ a Veterán 60+.

Zvláštní ustanovení závodu najdete na www.motosportchynov.cz

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist