První závod a první vítězství pro Terešáka

V neděli 6.dubna odstartovali v Třemošnici u Čáslavi úvodní podnik seriálu Inter Mistrovství ČR pod hlavičkou CAMS. Na start se postavil také loňský vítěz třídy do 85ccm Jakub Terešák, tentokrát již na “dospělácké“ KTM 125 SX a vedl si výborně.

Kategorii junior Jakub Terešák vyhrál a ukázal svým soupeřům, že s ním musí počítat v boji o pozice na stupních vítězů, třebaže je v této kategorii nový. První závod se stal kořistí Jakuba Terešáka, ve druhém byl jezdec Motorsportklubu Málkov třetí a po prvním kole je vedoucím jezdcem průběžného hodnocení s jednobodovým náskokem na druhého v pořadí Poláka Gabriela Chetnického.
Dan Stehlík z Motosportklubu Málkov, který letos postoupil z třídy 65ccm do třídy 85ccm, odstoupil ze závodů po havárii ve druhé rozjížďce. Přitom jel v první rozjížďce velmi dobře, když v jednu chvíli vedl celý peleton, nicméně na starší závodníky nestačil a dojel pátý. Další z málkovských reprezentantů Radim Kraus do závodu ještě nenastoupil, protože si při lednovém tréninku ošklivě zlomil ruku. Už příští týden mu mají vyndat dráty, takže pevně věří, že se co nejdřív za řídítka vrátí.

Tento týden zamíří Jakub Terešák do Italského Arco di Trento, kde se o víkendu jede úvodní závod letošního ročníku mistrovství Evropy třídy EMX 125ccm, který je součástí seriálu mistrovství světa MX1 a čítá celkem sedm podniků v Itálii, Bulharsku, Francii, Belgii, České republice (Loket 26.-27.7), Nizozemsku a Ukrajině (závod byl zrušen).

Pro Jakuba Terešáka to znamená cestu do velkého motokrosu, kde pojede na stejné dráze, jako jezdci tříd MX1/ MX2 a v depu bude společně s jezdci světových formátů, jakými jsou například Antonio Cairoli nebo Jeffrey Herlings.

IM ČR motokros 2014 - třída MX2 junior: 1.Terešák Jakub 49bodů, 2.Chetnický Gabriel 48bodů, 3.Drdaj Dušan 42bodů