Prohlášení Asociace jezdců motokrosu k situaci na MČR v Přerově.

Nejprve se chceme omluvit sponzorům, partnerům a divákům za neodjetí druhé závodní rozjížďky MX3 a to z důvodu extrémní prašnosti, kvůli které byl závod pro jezdce příliš nebezpečný!

Prohlášení Asociace jezdců motokrosu k situaci na MČR v Přerově.
Také bychom chtěli uvést, že to že jezdci nenastoupili do jízdy, nebyla nijak plánovaná ani organizovaná "akce" Asociace jezdců, nýbrž bylo to vlastní rozhodnutí každého jednotlivého jezdce.

ASCM ale jedce v tomto jejich počínání plně podporuje. Jen nás mrzí, že ač je jasná chyba na straně pořadatelů, tak vzniklou situaci musí řešit jezdci. A tim pádem také nést odpovědnost a negativní dopady, toho že se jízda nejela.

Skutečnost, že i přes to, jezdci odmítli do jízdy nastoupit podle nás svědčí o tom, že to nebyl jen rozmar několika jedinců, nýbrž závažná událost, z které by na straně pořadatelů i AČR měly být vyvozeny důsledky, s kterými bude veřejnost po sléze seznámena.

Všechny jezdce mrzí že musí na pořadatele naléhat tímto způsobem,jelikož ostatní rozumné možnosti a připomínky jsou vždy „zameteny pod stůl „ S tím že podmínky jsou přece pro všechny stejně špatné !

Prosíme Vás o pochopení a podporu v tomto boji za bezpečnější závody. V sázce je zdraví, v nejhorších případech životy nás závodníků, Vašich dětí , kamarádů a svěřenců.
Již v sobotu zkušení jezdci upozorňovali na příliš suchou a tvrdou trať , pořadatel na toto nereagoval adekvátně a hlavní kropení nechal až na nedělní ráno. Nebylo pak překvapením že první závodní jízda mx2 ukázala katastrofální nepřipravenost , když jezdci od 4-5 místa dozadu jeli v podstatě poslepu. Do druhé jízdy mx2 již většina jezdců nechtěla nastoupit, bohužel 5 závodníků mělo jasný rozkaz ze svého teamu aby jeli za jakékoli situace, tento počet již stačí k uznání regulérního závodu a rozdělení bodů. Proto se i ostatní rozhodli pod tlakem okolností nastoupit na start. Jezdci Mx 3 tomuto nepodlehli udrželi jednotný názor a jízdu všichni bojkotovali.

Závody MČR musí splňovat určitou standardní úroveň jak z hlediska připravenosti zázemí tak bezpečnosti. Motokros je sám o sobě vysoce nebezpečný sport a proto by podmínky na závodech neměli toto riziko úrazů zvyšovat,například prašností na úrovni husté mlhy.

Na mnoha úsecích trati nebyl problém přehlédnout mávače se žlutými praporky a způsobit tak neštěstí např. v podobě trefení či skočení na upadnuvšího soupeře.

Závěrem jen dodáme že toto doufejme pomůže otevřít oči lidem zodpovědným za přípravu a organizování motokrosových závodů aby se nemusela opakovat pro nás tato velice nepříjemná situace. Závodníci nechtějí stávkovat, chtějí závodit , ale nechtějí se pozabíjet jen proto že organizační složky nejsou soudné a pustí i jasně neregulérní závod!!!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist