Poslední závod jeli junioři v Horažďovicích

Poslední závod Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu juniorů uspořádali v sobotu 11.října 2014 v jihočeských Horažďovicích.

Poslední závod jeli junioři v Horažďovicích
O mistrovské tituly se jelo na vzorově připravené trati a za krásného. Ve třídě 65ccm bylo rozhodnuto už od minulého závodu, protože na maďarského závodníka Adama Kovacse nikdo neměl a tak celý seriál vyhrál s jasným náskokem 55 bodů.
Ve třídě 85ccm se rozhodovalo až v poslední rundě, kde boj mezi Petrem Polákem a Šimonem Joštem ze Slovenska přitahoval diváky. V 1.jízdě dojeli kolo na kolo a bylo se na co dívat. Ve druhé jízdě však ve velkém boji Jošt upadl a 4.místem v cíli pro něj boj o titul skončil. Titul slavil Petr Polák. Pěkný výsledek také předvedl málkovský Daniel Stehlík, který dojel v první rundě osmý ale v edruhé rundě dojel po krásném výkonu třetí, což v součtu stačilo na pouze bramborovou medaili za čtvrté místo. Další jezdec z Málkovského teamu Honza Klimo skončil jedenáctý.

Ve třídě do 125ccm mohli titul získat dokonce tři jezdci, takže se závodilo až do posledního kola. Z bojů o titul byl však vyřazen Jakub Terešák, který nestartoval na prvním závodě v Jiníně kvůli zranění, kdy měl zlomenou lopatku a doháněl tak obrovskou bodovou ztrátu. Již kvalda ukazovala velké souboje. Drdaj měl nejrychlejší čas avšak druhé místo měli s absolutně identickým časem Terešák a Polák Chetnicki. V první rundě vyhrál polský jezdec Gaba Chetnicki, druhý dojel Slovák Tomáš Kohút a třetí Jakub Terešák. Druhou rundu dlouho vedl Jakub Terešák, který ale podlehl nátlaku Tomáše Kohúta, který má letos perfektní formu, a třetí dojel Gaba Chetnicki. Další Málkovské želízko v ohni Martin Štípek skončil v nemocnici po pádu se zlomeným palcem.
Celkové výsledky seriálu:


65ccm – 1. Kovacs Adama (HUN), 2. Jakob Kristof (HUN), 3. Venhoda Martin
85ccm - 1. Polák Petr, Jošt Šimon (SVK), 3. Vondrášek Martin
125 2T - 1. Chetnicki Gabriel (POL), 2. Kohút Tomáš (SVK), 3. Drdaj Dušan
MX2 - 1. Kovář Václav, 2. Krč Martin, 3. Nedvěd Jonáš


V neděli 19.10. 2014 se pojede poslední závod INTER Mistrovství CAMS v Ledči nad Sázavou, kde se Jakub Terešák ještě pokusí zaútočit na pódiové umístění, kde mu na druhého v pořadí seriálu Dušana Drdaje schází 13 bodů a na prvního Gabu Chetnického 26 bodů

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist