Po 28 rocích...

Druhý díl letos nově vypsaného seriálu INTER MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY MOTOKROS 2012 míří do Vícenic u Moravských Budějovic, ležících v kraji Vysočina. Tuzemská motokrosová elita posílená zahraniční konkurencí se tam střetne ve čtvrtek 5. července, kdy naše země slaví svátek zasvěcený slovanským věrozvěstům Cyrila a Metoděje.

Po 28 rocích...
Do Moravských Budějovic, kam to vedle diváků z oblasti Vysočiny nemají daleko ani příznivci motoristického sportu z Jihomoravského a Jihočeského kraje, se republikový motokrosový šampionát vrací po 28 letech. Kdo na trať na Holém kopci zavítá po delší době, možná ani zdejší motokrosový areál nepozná. Klasická hlinitá 1.950 metrů dlouhá trať prošla v poslední době rozsáhlými úpravami, takže se stává atraktivním dostaveníčkem jezdců i diváků. „Na Holém kopci jsem ještě nikdy nebyl, ale je dobře, že do kalendáře šampionátu se dostala nová trať. Už několik let se závodilo na stále stejných tratích, které se většinou vůbec nemění. A myslím, že pokud pořadatelé připraví trať stejně kvalitně jak se to podařilo těm ve Vranově, uvidí diváci v Moravských Budějovicích dobré závody,“ vítá zařazení Holého kopce do kalendáře šampionátu Petr Smitka, průběžný lídr třídy MX2 a účastník řady závodů motokrosového mistrovství světa.
Třída MX2
Úvodní podnik seriálu INTER MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY MOTOKROS 2012 ve Vranově u Brna naznačil převahu jezdců týmu Osička MX Petra Smitky a letos ve velmi dobré formě jezdícího Marka Sukupa. Jejich nejnebezpečnějšími soupeři jsou Milan Špičák a Miroslav Jiránek, Moravskými Budějovicemi však poprvé do šampionátu zasáhne loňský mezinárodní mistr republiky Josef Kulhavý. „Zatím jsem se hlavně věnoval německému seriálu v cross country, který po třech závodech vedu. V Moravských Budějovicích budu chtít zajet slušný výsledek, protože pro můj tým KRTZ je to téměř domácí závod,“ slibuje Kulhavý. V rámci třídy MX2 probíhají také souboje mladých jezdců o body juniorské třídy, která má nyní v čele Václava Kováře před Martinem Krčem a Filipem Podmolem, mladším bratrem freestylisty Libora Podmola.
Třída MX3 – OPEN
Trhákem moravskobudějovického závodu bude start loňského mistra Martina Michka, jeho týmového kolegy Petra Bartoše a dalšího českého zástupce v mistrovství světa MX3 Petra Michalce. Uvedené trio ve Vranově absentovalo kvůli termínové kolizi se závodem světového šampionátu, nyní reprezentanty čeká na Holém kopci konfrontace s výborným Francouzem Florentem Richierem. Ten ve Vranově vyhrál obě jízdy a v Moravských Budějovicích bude zajímavé sledovat, jak si poradí s tuzemskou špičkou. Do pořadí v top ten bude chtít výrazně promluvit i Michal Votroubek, který je sice zatím desátý, v letošní sezóně však prokazuje velmi dobrou formu. „V první jízdě ve Vranově jsem dojel třetí a nebýt poruchy motocyklu ve druhé jízdě, mohl jsem tam stát na pódiu dvakrát. V Moravských Budějovicích jsem naposledy závodil jako malý kluk na osmdesátce, ale teď je trať prý úplně jiná. Na závod s těším a budu chtít zajet co nejlepší výsledek,“ vzkazuje Votroubek.
Třída 85 ccm
Jak odpoví v Moravských Budějovicích čeští mladíci na slovenskou lekci ve Vranově? Tam si ovšem vedli výborně i další zahraniční jezdci, takže v konečném součtu zbyly na české barvy v desítce nejlepších pouze tři příčky...Je trochu paradoxní, že trenérem Slováka Richarda Šikyni, vedoucího jezdce třídy 85 ccm, je Miroslav Kučírek, bývalý mnohonásobný český motokrosový šampion. „Trať v Moravských Budějovicích neznám, ještě nikdy jsem tam nebyl. Samozřejmě bych tam chtěl vyhrát, ale jestli se mi to opravdu podaří, je těžké předvídat,“ krčí rameny průběžný lídr Richard Šikyňa ze Slovenska.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist