Pacov: Šťastlivec Neugebauer

Letošní seriál MMČR zatím probíhá pod záštitou slunečného počasí, a nejinak tomu bylo i dnes, v neděli 19.5. v Pacově, kde pokračoval sedmidílný seriál BUKSA/ADOS MOTOKROS 2013.

Pacov: Šťastlivec Neugebauer
Pacovští organizátoři patří k těm nejlepším, a i podle jezdců je Pacov nejlépe připravenou tratí v seriálu. A mají pravdu. Trať měla po celý den ideální podmínky a skoro všechny vyjeté koleje organizátoři pravidelně rovnali.

Kvalifikace
Pacov přilákal mnoho jezdců, na které se přišlo podívat bez mála 4,5 tisíce diváků. V kategorii MX2 startovalo celkem 55 jezdců a tak kvalifikace musely být rozděleny do dvou skupin. Na trati jsme mohli vidět ostříleného mazáka Honzu Brabce na „malé“ dopade, ale celkově to v kvalifikaci nejvíc frčelo Borisi Maillardovi, který nechal svého týmového kolegu Sullivana skoro o vteřinu za ním. Výborně se na osychající trati blýskl třetím místem také Vašek Kovář. Naopak obhájce titulu, Marek Sukup, skončil až na pátém místě.

Ve třídě MX1 jsme bohužel nemohli na trati vidět Petra Bartoše, který se minulý týden zranil na závodech v Žamberku. Kvalifikace byla tedy zpočátku one-man show Franty Smoly, který prásknul čas o vteřinu rychlejší, než všichni soupeři, ale v závěru skvěle zatáhl Martin Michek a skočil na první místo. Třetím v pořadí byl Florent Richier.
MX2 - Finále A
První finálovou jízdou dne bylo Finále A třídy MX2. Start nejlépe vyšel lídru tabulky Marku Sukupovi, kterého následoval rychlý Francouz Maillard. Ten už ve druhé zatáčce šel před Sukupa, a po průjezdu prvním kolem si na čele vybojoval už drobný náskok. Na Sukupa se zezadu mezitím tlačil další Francouz Jaullin Sullivan. V průběhu závodu Marek Sukup chytil dobré tempo a vypadalo to, že Maillarda docvakne a předjede. Maillard byl ale proti, a také přitlačil na pilu. Tito první dva se vzdálili zbytku světa, za jejich zády jel skoro životní závod Rudolf Weschta, který srdnatě tahal a za svými zády držel Sullivana i Šimka. Weschta ale pod tlakem zachyboval a propadl se až na šesté místo, na kterém také později dojel. Závěr ještě zdramatizoval Bencze Svoboda, když se probojoval až na třetí místo. První dva ale byli v nedohlednu. Vyhrál tedy Maillard před Sukupem a Svobodou.
MX1 - Finále A
Franta Smola ukázal, že má potřebnou rychlost a umí odstartovat. Ještě lépe však odpálil Florent Richier, tomu ale nebylo přáno, a hned v druhé zatáčce ho předjel Smola. Ve Smolovi chytly saze a nasadil ukrutné tempo - na konci prvního kola měl náskok 3 vteřiny na Richiera! Koncem druhého kola ovšem Richier zachyboval a propadl se až na páté místo za Michka. Pořadí tedy bylo Smola, Neugebauer, Gerčar, Michek, Richier a pak dlouho nic. Gerčar následně upadnul, čehož využil Michek a dostal se tak na třetí místo.

Na špici to chvíli vypadalo, že Neugebauer nedokáže stáhnout Smolův náskok. Frantovo tempo ze začátku Neugebauerovi vůbec nevyhovovalo, ke konci závodu však Filip našel tu správnou rychlost a Frantu začal stahovat. Pár kol před cílem už byl na něm, a Franta musel odrážet jeden útok za druhým. Odolal ale sotva kolo a Neugebauer se před Smolu protáhnul a zvítězil. Šachovnicovou vlajku tedy první viděl Neugebauer, následovaný Smolou a Michkem.

MX1+MX2 - Finále B
Finále B je vlastně opravná jízda, ve které postoupí do superfinále vždy první dva z každé kategorie. Největším smolařem dne byl Jára Romančík, který dobře odstartoval v první jízdě MX1, ale pak mu praskl řetěz a kvůli pravidlům se nedostal do opravné jízdy (byl čtyřicátýprvní, a na rošt finále B jde jenom čtyřicet motorek).

V tomto finále urval holeshot mladý Michal Bárta (MX1) před Janem Kučerou (MX2). V pátém kole Kučera Bártu překonal a uháněl k cíli. Bárta ovšem nechtěl být zdolán „MXdvojkou“, předjetí Kučerovi vrátil, a do konce rozjížďky už nenechal nikým vyrušovat ve vedení. Skvělý finiš předvedl Patrik Liška (MX1), který dokázal ve čtyřech kolech stáhnout 7vteřinový náskok na druhého a zajistil si tak druhé postupové místo do superfinále. Jan Kučera se postupně propadal, ale už mu to tak nevadilo, protože byl stále na prvním postupovém místě v kategorii MX2. Druhým postupujícím do superfinále byl Filip Podmol.
Superfinále
Vážení, to byl mazec! Historicky druhé superfinále bylo neuvěřitelnou podívanou, souboj byl doslova o každé místo, když jde o ty peníze. Také diváci se dostali do varu a neviděl jsem jediný znuděný pohled (kromě toho pána, co se bezvládně válel v trávě očividně po „pár“ kouscích…).

Start opět nejlépe vyšel Francouzi Richierovi, kterého následoval Smola, a za nimi Neugebauer s Michkem. Tito jezdci byli nalepeni na sobě, což slibovalo souboj jako řemen. Richier se po prvních dvou kolech trochu trhnul a vytvořil si na špici drobounký náskok na Smolu. Franta neměl svůj den a i přes to, že rychlost má, zakrátko ho docvaknul Neugebauer a po pár úžasných výměnách Smola Neugebauerovi podlehl. A stejný osud Frantu zakrátko potkal i s Michkem a Gerčarem.

Mezitím, co se Smola propadal, na špici nenápadně, kolo za kolem, stahoval Neugebauer Richiera. Šest kol před cílem byl už na něm, dvě kola si ho oťukával, a pak šel na to. Najel si cílovou zatáčku, že Richiera překvapí na vnitřku, jenže byl už moc rychlý a uklouzl mu předek. Neugebauer rychle motorku zvednul, ale mezitím ho stihl předjet Martin Michek. Do cíle se už pořadí nezměnilo a tak první double týmu BUKSA/ADOS byl na světě. Třetí dojel Filip Neugebauer.

Neugebauer si celkově i přes ten pád udržel v průběžné klasifikaci první místo. Mezi jezdci MX1 také sváděli souboje o celkové umístění jezdci třídy MX2. Shodou okolností to měli diváci jednoduché, špičky tříd totiž jely u sebe. Nejlepším z MX2 byl na desátém místě Maillard, následovaný Sukupem a skvěle jedoucím Weschtou, který se dostal ve velkém mistráku na pódium poprvé.

Výsledky: MX2 celkově: 1. Maillard Boris (Kawasaki); 2. Sukup Marek (KTM); 3. Weschta Rudolf (KTM)

MX2 průběžně: 1. Sukup Marek 157 bodů; 2. Maillard Boris 156; 3. Sullivan Jaulin 144

MX1 celkově: 1. Neugebauer Filip (Kawasaki); 2. Richier Florent (KTM); 3. Michek Martin (KTM)

MX1 průběžně: 1. Neugebauer Filip 156 bodů; 2. Richier Florent 151; 3. Smola František 147

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist