Obrazem - Motokrosové MMČR v Petrovicích u Karviné

V neděli 16.července odstartoval již pátý podnik sezony Mezinárodního mistrovství České republiky Buksa/Ados motokros 2017. Závod uspořádali na méně oblíbené trati v Petrovicích u Karviné, přímo na hranicích s Polskem, ale za krásného slunečného počasí. Již před víkendem bylo jasné, že se ho nezúčastní někteří adepti na pódiová umístění. Kvůli termínové kolizi se závodem německého seriálu ADAC v Tensfeldu se podniku v Petrovicích nezúčastnil Jaromír Romančík, Petr Polák a Filip Neugebauer plus Slováci Richard Šikyňa a Šimon Jošt. Ze zdravotních důvodu nezávodili ani Martin Krč, Sulivan Jaulin a Václav Kovář. V kategorii MX1 zajel v Petrovicích nejlépe Tomáš Šimko (GT2 Motorsport), třídu MX2 vyhrál Bence Szvoboda (Buksa/Ados KTM Team), v závodech žen své rivalky porazila Steffi Laier (Buksa/Ados KTM Team) a ve veteránek byl nejúspěšnější Martin Žerava (Team MAX2).