Motokros pokračoval v Kramolíně u Nepomuku

Na známé trati v Kramolíně u Nepomuku se jel předposlední závod seriálu „BUKSA/ADOS Motokros 2012“ Mezinárodního Mistrovství ČR v motokrosu. Pořadatelé z AMK Nepomuk v AČR závod nachystali dobře a přálo jim i počasí. Celý den azuro a teplota něco přes 20°C je pro závodění i pro diváka optimum.

Motokros pokračoval v Kramolíně u Nepomuku
Jezdecká účast byla na letošní poměry tak nějak standardní, nejvíce jezdců se sešlo ve třídě MX2, konkrétně 41, a tak se už v kvalifikaci rozhodovalo o tom, na koho zbude onen černý Petr. Skoro plný žebřík měli i Veteráni, jen třída MX3 poslední dobou počtem jezdců nijak nepřekypuje. Na závody se přišlo podívat půldruhého tisíce diváků.

Stánky s občerstvením také stíhaly a neminula je ani kontrola z plzeňské Krajské hygienické stanice, zda se neprodává nějaký tvrdý alkohol. Kontrola proběhla v pořádku, žádné stánky se zavírat nemusely a skoro žádnou práci neměli ani přítomní zdravotníci. To vše zajistilo v Kramolíně pohodlný průběh nejen vlastních závodů, ale i celého sportovního dne.

MX2: Smitka nejlepší nejen na blátě!

Ve třídě MX2 se jako jediný nekvalifikoval znojemský David Tůma. Svého vystoupení se však dočkal alespoň jako náhradník ve druhé jízdě, když celkem tři jezdci do této rozjížďky nenastoupili.

První jízda nakonec patřila zcela jasně Maďaru Bence Szvobodovi z Buksa/Ados KTM teamu, když vyhrál s téměř desetivteřinovým náskokem před Petrem Smitkou z Osička MX teamu. Petr však ve druhé jízdě dokázal, že umí jezdit nejen na blátě, ale i na rychlé a tvrdé trati a Bencemu porážku vrátil s téměř shodným náskokem. Bence Szvoboda byl však na stupních vítězů i tak hodně spokojený. V obou jízdách patřily třetí místa lídrovi seriálu Marku Soukupovi. Ten jel sice s rozumem a na jistotu, taktizovat však nijak příliš nemohl, protože za ním bylo jezdecké pole velice vyrovnané a rychlé. Překvapili junioři jako např. Hanousek, Finěk či Weschta, kteří důrazně čeřili vodu v první desítce. Vyrovnaný výkon předvedl také celkově čtvrtý Milan Špičák, náskok vedoucího Sukupa v celkovém pořadí seriálu se mu však před posledním závodem v Dlouhé Loučce stáhnout nepodařilo. Trať moc nesedla Tomáši Šimkovi a Ondřeji Brendlovi, jejichž umístění bylo až dvouciferné. Smůlu opět neprolomil Maďar Erik Hugyecz, když nedokončil první jízdu.

Boj o mistrovský titul má tedy nejlépe rozjetý Marek Sukup a jediný, kdo ho může ohrozit je s citelnou ztrátou pětatřiceti bodů průběžně druhý Milan Špičák.

Výsledky třídy MX2 v Kramolíně:
1. Smitka Petr, CZE, Kawasaki, OSIČKA MX TEAM, 47 bodů
2. Szvoboda Bence, HUN, KTM, BUKSA / ADOS KTM TEAM, 47 b.
3. Sukup Marek, CZE, Kawasaki, OSIČKA MX TEAM, 40 b.
4. Špičák Milan, CZE, Kawasaki, Brumla Racing Team, 34 b.
5. Hanousek Roman, CZE, Honda KRTZ IV. v AČR, 31 b.
6. Finěk Martin CZE, KTM, REDE, KTM, 30 b.
7. Weschta Rudolf, CZE, KTM, REDE KTM, 30 b.

MX3: Michek opět nejlepší!

V kategorii MX3 to bylo také zajímavé. Holeshot v první jízdě bral Petr Michalec, který pauzíroval kvůli zlomenému malíčku v předchozím závodě v Petrovicích u Karviné. Výpadek se na něm ale podepsal v podobě ztráty fyzičky a tak přední pozici bohužel neudržel. Vysoké tempo hned v prvním kole nasadil Petr Bartoš. Za jeho záda se však během tří kol dostal jeho týmový kolega Martin Michek z Orion Litomyšl RS Petrol teamu. Tomu se záhy podařilo Bartoše předjet a jen o pár vteřin později se před Bartoše dostal i Florent Richier z Osička MX teamu. Vše nasvědčovalo tomu, že Florent svede s Martinem lítý boj. Mladý Jihočech však dokázal, že nevozí červenou tabulku na svém stroji nadarmo a kolo od kola se postupně Florentovi vzdaloval, až to v cíli dělalo 10,5 vteřiny. Naopak, Florent se musel ke konci hodně snažit, protože na něj zezadu dotíral skvěle jezdící Petr Bartoš. Ve druhé jízdě vyhrál holeshot Richier, po pár kolech si však prošlápl zadní brzdu a po chvíli z jízdy odstoupil. Vedení tedy opět bral Michek a vykročil tak nejlepším možným způsobem za obhajobou mistrovského titulu! Celkové třetí místo nakonec patřilo nestárnoucímu Michalu Kadlečkovi.

Již nyní je jasné, že v této třídě bude letošní titul patřit stáji Orion Litomyšl RS Petrol. Michkovi stačí v Dlouhé Loučce získat pouhých šest bodů. Pokud by je nezískal, což je více než nepravděpodobné, bral by v případě vítězství titul Bartoš. Žádný další jezdec této třídy nemůže na titul dosáhnout už ani teoreticky.

Výsledky třídy MX3 v Kramolíně:
1. Michek Martin, CZE, KTM, ORION LITOMYŠL-RS PETROL TEAM, 50 bodů
2. Bartoš Petr, CZE, KTM, ORION LITOMYŠL-RS PETROL TEAM, 42 b.
3. Kadleček Michal, CZE, Kawasaki, KRTZ IV. v AČR, 38 b.
4. Čepelák Jiří, CZE, Yamaha, OSIČKA MX TEAM, 34 b.
5. Votroubek Michal, CZE, Yamaha, REGION racing.cz, 30 b.
6. Čadek David, CZE, KTM REDE KTM, 30 b.
7. Stloukal Petr, CZE, Yamaha, TEAM MAX2, 27 b.

Překvapení ve Veteránech!

Třídě Veterán celou sezónu dominuje Miroslav Kučírek. Ten sice vyhrál první jízdu, dokonce i systémem start – cíl, ale ve druhé nastalo překvapení. Michal Baborovský podobně jako v první jízdě jezdil jen s drobnou ztrátou za Kučírkem. Během jízdy na něho ale začal tlačit a všiml si, že „Kůča“ znervózněl a začal dělat drobné chyby a Michal vzal příležitost doslova za pačesy.

Výsledky třídy Veterán v Kramolíně:
1. Baborovský Michal, CZE, Honda, SMS Střední Čechy, 47 bodů
2. Kučírek Miroslav, CZE, Honda, TEAM MAX2, 47 b.
3. Dokoupil Petr, CZE, Yamaha, KRTZ IV. v AČR, 38 b.
4. Rybák Martin, CZE, KTM, SMS Kaplice, 35 b.
5. Skalka Roman, CZE, Honda, ACCR, 34 b.
6. Straka Adolf, CZE, HONDA, ACCR, 29 b.
7. Potůček Jaroslav, CZE, KTM, MOTOKLUB KŘÍŠE v AČR, 26 b.

Poslední finálový závod se pojede v neděli 7.10.2012 v Dlouhé Loučce u Uničova. Bezprostředně po závodě se přímo v dějišti tohoto závodu uskuteční i celkové vyhlášení celé sezóny 2012.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist