MMČR v motokrosu - Petrovice u Karviné 2.část

Nyní Vám nabízíme informace, které jsme získali od manažerů předních českých týmů a také přímo od vybraných jezdců.

MMČR v motokrosu - Petrovice u Karviné 2.část
V Petrovicích bude mít punc takřka domácího týmu BUKSA/ADOS KTM Team, jehož jezdec Florent Richier je ve dvou třetinách seriálu lídrem třídy MX1. Dalším velice silným esem je jeho stájový kolega Martin Michek, který se v domácím šampionátu také pravidelně objevuje na stupních vítězů. Hlavním tahounem týmu ve třídě MX2 je určitě Maďar Bence Szvoboda, který všechny své soupeře jasně předčil na posledním závodě v Dalečíně. Na startu se konečně po zranění objeví i jeho týmový kolega, Slovák Tomáš Šimko: „V Petrovicích se už konečně ukážu! Po dvou a půl měsících absence závodění se moc těším. Natrénováno bohužel moc nemám, ale trať v Petrovicích mám velmi rád a tak se budu snažit zajet co nejlepší výsledek,“ informuje své fanoušky. Za tým se dále představí Ondřej Brendl, Dominik Hrabský, Vladimír Nančevský, Jaroslav Sloupský, Jonáš Nedvěd a Veterán Marcel Malovaný.

Jedním z hlavních favoritů třídy MX1 je Filip Neugebauer, startující za jihomoravský Osička - Pfeil MX Team. „Po Dalečíně jsem se zúčastnil mistrovství Evropy MX2 v Lokti, kde jsem ve finále skončil šestý. Další víkend jsem byl na ADAC v Riedu, kde jsem byl celkově čtvrtý. V obou závodech bylo mým cílem pódium, na což jsem nedosáhl, takže trochu zklamání. Uvidíme, jak to bude v Petrovicích… ,“ nechává vše otevřené skromný závodník. Třídu MX2 průběžně vede jeho týmový kolega, Francouz Boris Maillrad, který se rozhodně nebude po Petrovicích chtít vzdát červené tabulky lídra seriálu.

„Osička - Pfeil MX Team se v uplynulých týdnech zúčastnil závodů GP Loket a víkend na to odjeli naši jezdci ADAC MX MASTERS. Máme natrénováno a doufáme, že dojedeme úspěšně, ve zdraví a užijeme si tak společně s Vámi poslední letní český mistrák! Tentokrát i s naší posilou, která bohužel měla chvíli pauzu kvůli zranění - Sulivan Jaulin dojede do Petrovic s námi!“ shrnuje situaci v týmu dobrou zprávou na závěr jeho mluvčí Sabina Klimešová.

Manažer dalšího velkoklubu Orion Litomyšl – RS Petrol Petr Kovář, před víkendovým závodem vzkazuje: „Do Petrovic se pochopitelně náš tým Orion Litomyšl-RS Petrol moc těší, protože v minulosti se nám zde poměrně dost dařilo. Kromě toho se náš jezdec František Smola zúčastnil jako jediný český zástupce mistrovství světa hlavních kubatur v Lokti a zde vybojoval devět světových bodů ve třídě MX1. Průběžně drží v domácím mistráku třetí příčku a do Petrovic jedeme jako vždy bojovat o bednu. Zkušený Petr Bartoš se po zranění rozjíždí a i on má dobré vyhlídky na to, aby potrápil špičku, která je letos velice nabitá a vyrovnaná. Škoda, že na minulém závodě v Dalečíně se nám zranil vážně ve veteránech Tomáš Voženílek a tudíž zde bude chybět. Jinak přeji divákům krásné motokrosové zážitky, tak jak tomu bylo doposud v seriálu.“

Petr Bartoš ještě doplňuje. „Trať v Petrovicích mám rád a vždy se mi tam dařilo, tak doufám, že tomu tak bude i teď. Snažil jsem se trénovat, co to šlo a cítím se velice dobře. Umístnění v top 5 je pro mě spokojenost, ale pokusím se vybojovat podium,“ odkrývá své ambice věčně usměvavý závodník.

Za UFO racing team se tradičně představí Petr Michalec, který se rozhodně neztrácí ani na závodech MS třídy MX3 a také Jiří Pach, který se rychle oklepal po zranění a sbírá vavříny ve třídě Veterán.

Tým MAX2 by měl jako vždy představit početnou enklávu svých jezdců v šampionátu - Miloslava Rožce, Petra Stloukala, Davida Kosmáka, Davida Čermáka, Matěje Hejhala, Jaroslava Romančíka a Veterána Romana Skalku.

„Milan Špičák pilně trénuje a své technické dovednosti byl zdokonalovat na kempu Honzy Brabce ve Smrku,“ informuje manažerka HT Group Racing teamu Lucie Havlíčková.
Na severu Moravy se představí také Moto Team Excel racing. „V Petrovicích bude za náš tým startovat Václav Kovář, Vladimír Trnka a Zdenek Velký. Vašek se naposledy zúčastnil v Lokti EMX250 a do Petrovic se těší. Zdeněk se zase pokusí dostat se zpět na průběžné třetí místo ve Veteránech nad 50 let, kde to však bude mít hodně těžké, z důvodu nedojetí několika jízd“, říká Milan Heřman mladší, týmový manažer.

Soběslavský REDE KTM team měl v několika posledních závodech ve třídě MX2 na pódiu svého jezdce Rudolfa Weschtu. „U Rudy máme v Petrovicích bohužel nejistý start, má pochroumané koleno“, smutně konstatuje šéf týmu Petr Rada. Tým má ale posily v podobě Martina Fiňka a Maďara Gabora Firtosauriho.

Jako vždy v plném počtu dorazí znojemský tým KRTZ. Ve třídě MX2 to bude Marek Sukup a Roman Hanousek, v MX1 matador Michal Kadleček a Patrik Liška a dále jezdi třídy Veterán. Marek Sukup směrem k Petrovicím říká. „Trať v Petrovicích nepatří mezi mé nejoblíbenější, ale i tak se budu snažit do toho dát maximum, jako všude jinde. Doufám, že si trochu zlepším chuť po Dalečíně, kde mi v superfinále přestala jet motorka a přišel jsem tak o dost bodů. Budu se teď snažit stáhnout bodový náskok Borise Maillarda a také si hlídat Bence Szvobodu, který je za mnou nyní o pouhý jeden bod.“

Tým Motoman by měl do Petrovic přijet ve složení Erik Hugyecz, Marko Pál a Balázs Déczi, dále junior Michal Novocký, Connor Green a Miroslav Jiránek. Chybět po zranění už nebude Michal Votroubek.. „V Petrovicích už bych měl startovat! Závod ale zatím bereme spíše jako trénink, protože jsem začal jezdit teprve před čtrnácti dny a tak na nějaký velký výsledek zatím nemůžeme pomýšlet,“ přemítá Michal.

K dalším kvalitním jezdcům třídy MX1 bude patřit Petr Smitka, Jiří Čepelák a Martin Žerava.
Ve třídě MX2 pojede úspěšný juniorský reprezentant Martin Krč z SZA STAV Racing Teamu. „Aktuálně mám za sebou dva velké závody v Lokti (ME), kde jsem byl celkově sedmý a MS v Jiníně, kde jsem byl v jízdách 20. a 4., celkově třináctý. Na závod v Petrovicích se nijak speciálně nepřipravuji, pojedu na motocyklu 125ccm.“ informuje Martin.

Vedoucí jezdec třídy Veterán Michal Baborovský z SMS Střední Čechy bude mít kromě již zmíněných Jirky Pacha a Romana Skalky za tuhého soupeře také Martina RybákaMX teamu Český Krumlov a Dušana KotrluSMS Morava „Po Dalečíně jsem byl s rodinou na dovolené. Trochu mi tam chyběla hlína a bláto“, vtipkuje Dušan a dále ve stejném duchu dodává „Jinak jsem rád, že mi chlapi až zas tolik neujíždějí“.


V Petrovicích se už bude pomalu schylovat ke konečné podobě pořadí letošního šampionátu, dají se tedy očekávat líté boje o body a tak je určitě na co se těšit!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist