Mezinárodní mistrovství ČR v motokrosu

První závod Mezinárodního mistrovství ČR v motokrosu v Dlouhé Loučce se rychle blíží a tak je nejvyšší čas zveřejnit maximum informací k letošní sezoně.

Mezinárodní mistrovství ČR v motokrosu
Generálním partnerem zůstává i nadále firma Buksa a seriál tedy ponese název Buksa / Ados motokros 2013. Seriál bude šestidílný. Začínat se bude v Dlouhé Loučce, konec seriálu jednotlivců pak čeká všechny v Kramolíně. Úplný konec sezony se však odehraje v Lokti nad Ohří při závodu týmů. V září pak ještě přijde supercrossová vsuvka v podobě Mezinárodního závodu v Litovli.
Kalendář 2013 má tuto podobu:
14.04. Dlouhá Loučka
26.05. Pacov
30.06. Kaplice
21.07. Dalečín
18.08. Petrovice
08.09. Litovel - Supercross
13.10. Kramolín
20.10. Loket - týmy

Seriál stejně jako loni marketingově a technicky zajišťuje společnost Supermoto.cz pod vedením Richarda Gironi. Zajištění sportovní stránky seriálu, tedy kvalitní přípravu tratí a hladký průběh závodu bude dozorovat nový výkonný výbor, který se loni velmi dobře prezentoval pod hlavičkou Race support klubu v AČR při organizaci závodů v Kaplici a Dalečíně. Obě tyto složky se ještě spolu se zástupcem generálního partnera dlouze radili o tom, jak zatraktivnit seriál jak pro diváky a hlavně jak přitáhnout jezdce, aby se zvýšila celková účast na závodech. Po možná době delší než bylo zdrávo se v úterý doladil systém, který zásadně mění v podstatě vše.

Jediná třída, které se nedotkly změny jsou Veteráni. Zde byla zrušena podkategorie Veteráni nad 50let. Naopak jako pozitivní bude asi vnímáno rozdělení finančních odměn mezi celkově prvních pět jezdců.

Bylo rozhodnuto o zvýšení vkladu pro jezdce na 1000,- Kč. Kromě toho jezdec u administrativní přejímky uhradí pojištění odpovědnosti 200,- Kč. Tato pojistka se platila i v letech minulých, ale nebyla od vkladu oddělena a vše se tvářilo jako jedna částka.
Soutěžní systém MMČR v motokrosu
Pojede se systémem dvou finále A, jedním finálem B a jedním superfinále. Tzn. třída MX1 a MX2 si odjede samostatně Finále A na 25 minut+2kola a každý jezdec získává za umístění body od 40-ti bodů za první místo do 1 bodu za čtyřicáté místo. Prvních 18 a 18 z každé třídy automaticky postupuje do Superfinále. Zbytek jede finále B na 20 minut+2kola a z tohoto finále B postupují ještě 2 a 2 jezdci z MX1 a MX2 do Superfinále. Tyto dva jezdci ve finále B nebodují, protože získají body za své umístění v Superfinále. Zbytek startovního pole získává ve finále B body od 20-ti bodů za třetí místo místo ve třídě, až po 3 body za dvacáté místo ve třídě. Ve finále B i Superfinále třídy MX1 a MX2 závodí společně, ale body získávají zvlášť. Superfinále se jede na 30 minut+2 kola bodované od 40-ti bodů za první místo ve třídě až po 21 bodů za dvacáté místo ve třídě.

      

Z každého závodu bude záznam České televize a nyní se jedná o zatraktivnění tohoto přenosu.
BUKSA/ADOS MOTOKROS 2013 nebude mít promotéra ve vlastním slova smyslu. Marketingové a technické zajištění seriálu bude mít jako loni na starosti společnost Supermoto.cz s.r.o. pod vedením Richarda Gironi. Jednotlivé závody pořádají pořadatelé - místní kluby v AČR. Nad celou sportovní částí seriálu, od přípravy tratí po hladký průběh jednotlivých závodů bude bdít nový výkonný výbor spolu s Race support klubem v AČR, tedy sestava lidí, kteří zajišťovali loňské MMČR v motokrosu juniorů a přímo se pak podíleli na hladkém průběhu závodů v Kaplici a Dalečíně. Stejně jako loni by i letos měl být na závodech seriálu přítomen Troja catering.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist