Junioři závodili v Krásné Lípě, předposlední podnik je čeká v Horažďovicích

V Krásné Lípě u Chomutova uspořádali v sobotu 12. září další podnik juniorského MMČR „Lorenc – Logistic 2015“. Ráno přivítala závodníky docela hustá mlha, která o několik minut zdržela volné tréninky. Počasí se umoudřilo až v druhé polovině dopoledního harmonogramu, což i pořadatelé z Motosport Klubu Málkov v AČR předpovídali. Trať byla pěkně připravená, jako vždy rychlá, nechyběly atraktivní pasáže a pro samotné aktéry byla náročná i na fyzickou připravenost. Před finálovou částí ještě organizátoři srovnali některé důležité úseky a jistou práci s kropením měli i hasiči.

Junioři závodili v Krásné Lípě, předposlední podnik je čeká v Horažďovicích

Kapitoly článku

Třída 50ccm: 11 klučíků této nejmladší třídy si to mezi sebou pěkně rozdávalo už od samého začátku. První rundu ovládl teprve sedmiletý Vítězslav Marek (CERMEN Racing Team). Po dobrém startovacím manévru letos poprvé zaznamenal plný počet bodů. Matěj Skořepa (SMS Pardubice) zase nasadil ostré tempo v druhé finálové jízdě. Vyrovnané výkony podal celkově třetí Antonín Kabát (SMS Střední Čechy). Kvůli zranění chyběl dosud vedoucí jezdec Julius Mikula, a tak se do čela se po tomto podniku vyhoupl o pouhé tři body Matěj Skořepa.

Třída 65 ccm (18 pilotů): Lídr šampionátu Radek Větrovský (BO AUTOPROFI GLASSGO) měl v Krásné Lípě celkem ulehčenou situaci, neboť jeho velký konkurent Martin Venhoda (TEAM MOTOKROSOVÁ ŠKOLA) měl z předešlých závodů vystavenou stopku kvůli zranění. Také zde si rozdělili vítězství v jízdách Radek Větrovský a Patrik Příhoda (CERMEN Racing Team). Oba totiž vždy ve své horší jízdě upadli a to rozhodlo o pořadí na bedně, kdy Větrovský nakonec vyhrál, Příhoda byl třetí a na celkové stříbro dosáhl spolehlivě jedoucí Adam Máj. Smůlu měl druhý z první jízdy Matyáš Chlum (SMS Střední Čechy), protože v druhém dějství havaroval a na své konto si připsal pouze pět bodů.

Třída 85 ccm: V této třídě do kvalifikačních bojů nastoupilo také 18 zástupců. Suverénem celého dne v této skupině byl rakouský motokrosař Rene Hofer (MOTOSPORT CHÝNOV), byl nejrychlejší v kvalifikaci a po dobrých startech opanoval obě své rundy. S červenou tabulkou jedoucí Petr Polák (BO AUTOPROFI GLASSGO) se totiž v druhé jízdě zdržel po startu v první levotočivé zatáčce a potom musel svou velkou ztrátu dohánět. Po vážném zranění nohy z úvodu sezony se v Krásné Lípě blýskl skvělým umístěním Daniel Stehlík z pořádajícího týmu MOTOSPORT KLUB MÁLKOV V AČR. Daniel se po delší pauze dostává do dobré formy, což potvrdil třetím a druhým místem.

Třída 125 ccm: Nejvíce závodníků (22) dorazilo do této kubatury. Rozhodně příjemným překvapením pro diváky bylo vystoupení polského dravce jménem Damian Kojs. V Krásné Lípě podal opravdu kvalitní výkon a zaslouženě bral zlato. Kryštof Kouble (SMS Střední Čechy) zabral díky vyhrané druhé jízdě celkově druhou pozici. Průběžně si Kouble navýšil svůj náskok na své soupeře, protože Kojs nejel všechny závody. V průběžném pořadí druhý Rakušan Lukas Prammer (MOTOSPORT CHÝNOV) na tento závod dorazil s poraněnou nohou, jel jen „bodovou údržbu“ a druhé místo udržel. Třetí borec před tímto závodem, domácí Jakub Terešák (MOTOSPORT KLUB MÁLKOV) bohužel nemohl startovat, neboť má stále poraněné koleno. Na bronzový stupínek průběžného pořadí tak nakonec vystoupil dravý jihočeský pilot Rudolf Plch (Extreme Motosport Racing).

Třída MX2 Junior: Pouze 18 závodníku v hlavní třídě je opravdu málo! V této kategorii je suverénem Martin Krč (SZA Racing Team), ale jak to tak bývá, tak i mistr tesař se někdy utne. Po startu druhé jízdy vyrazil jako první a už to vypadalo, že znovu vyhraje. Jenomže najednou Martin do dalšího kola na první příčce nepřijel. V zadní části totiž chyboval, po ošklivém pádu si trochu poškodil motocykl, ale důležité pro něho bylo, že se nezranil a mohl v závodě pokračovat, byť z poslední pozice. Toho pochopitelně využil polský reprezentant Gabriel Chetnicki a v součtu jízd se tak mohl radovat z nečekaného úspěchu. Po zajímavé stíhačce byl nakonec Krč druhý (druhý skončil i celkově) a třetí se umístil Východočech Tomáš Forman, který se tak vyhoupl na čtvrté místo průběžné klasifikace za Jiřího Vozába z SMS Chomutov.

Kompletní výsledkový servis - ZDE

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist