Do nového školního roku s vítězstvím

První zářijový víkend se na pardubické minibikové trati odehrálo šesté dějství Poháru České republiky Minibike 40.

Do nového školního roku s vítězstvím
Pod taktovkou hořických pořadatelů jsme v pátek volně zatrénovali a s pocitem dobře nastaveného motocyklu (tímto děkujeme Petrovi Šmídovi za skvěle odvedenou práci) jsme se těšili na sobotu. Ta však přinesla nad ránem déšť a přestože před prvním měřeným treninkem už voda nepadala, trať byla komplet mokrá. Pojali jsme tedy tento trenink jako volný a s vědomím toho, že na druhý měřák už bude sucho to nijak nehrotili. V druhém měřeném treninku už byla trať skutečně suchá a tak jsme očekávali dobrý výsledek. Michal se dlouhou dobu držel na druhém místě, ale v polovině měřeného treninku zastavil v boxech s tím, že motor ve vysokých otáčkách vynechává. Vzhledem k časové tísni (meřený trenink trvá jen 15 minut) nebylo možné nic upravovat a tak jsme s napětím čekali jak to dopadne. Nakonec to nebylo tak zlé a druhou řadu (čtvrté místo) jsme brali jako přiměřenou možnostem. V polední přestávce jsme zkoušeli všechno možné až se nakonec podařilo dostat motor do stavu schopného závodění.
První závod Michal skvěle odstartoval a držel se za vedoucí dvojicí Kruliš/Kolek. Ti však měli v zájemném souboji kolizi po níž Kolek upadl a nabral již nedohnatelnou ztrátu. Michal se tedy vydal stíhat prvního Davida Kruliše a vše vypadalo, že by to mohlo vyjít. Tři kola před cílem však oba jezdci (již těsně v závěsu) dojeli skupinku jezdců o kolo zpět a při jejich předjíždění Kruliš Michalovi lehce poodjel. V cíli prvního závodu měl Michal na Kruliše ztrátu jen 2 sekundy.
Druhý závod byl opět ve znamení skvělého startu, tentokrát byl první Bartl těsně následovám Michalem a s nevelkým odstupem skupinka Kruliš, Kolek, Tomášková a Nechanický. Díky ostrým soubojům na třetím až šestém místě se podařilo dvojici vedoucích jezdců lehce poodjet a vytvořit si asi dvacetimetrový náskok. Jakmile se však stíhající skupina konsolidovala, vyrazila za Michalem a náskok se začal rychle zmenšovat.
Michal proto nezaváhal a ve třetím kole nádherným manévrem na brzdy Bartla předjel a ihned si vytvořil asi sekundový náskok. Skupina jezdců posléze Bartla dojela a Kruliš, který ho předjel jako první, se vydal za Michalem. Ten však precizní jízdou neustále zvětšoval odstup a do cíle nakonec dojel s náskokem sedmi sekund.
Bodová nadílka upevnila Michalovi celkovou třetí příčku a navíc otevřela dveře s možností pomýšlet i na celkové druhé místo. Další závod se jede 15. září na trati v areálu Masarykova okruhu v Brně.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist