V Aragonii zajel Ondřej Vostatek na osmou příčku

V sobotu 19.července 2014 se na španělském okruhu Motorland Aragón konaly další závody mladých jezdců ze španělského šampionátu Cuna de Campeones, kde se v kategorii Mini GP 140 neztratil ani český devítiletý jezdec Ondřej Vostatek. Po dvouměsíční pauze vybojoval na nové trati svůj dosud nejlepší výsledek a zaslouženě si připsal body za desáté a osmé místo.

V Aragonii zajel Ondřej Vostatek na osmou příčku
Již ve středu se tým Compos Racing vydal za dalšími závodními zkušenostmi na bezmála dva tisíce kilometrů dlouhou cestu do Španělska. Oficiální zahájení závodů začalo pátečním tréninkem pro Ondřeje menším zpožděním, díky zpožděnému příjezdu kamionu s motocyklem a jeho následným servisem po dvouměsíční odstávce.
Ondřej se ale s novou 1,7 kilometru dlouhou tratí velmi rychle seznámil a stejně tak rychle se adaptoval na místní tropické podmínky. Postupně dokázal zajíždět rychlejší kola a stále se zlepšoval. V závěru tréninku se však objevil olej na trati a dvanáct jezdců včetně Ondřeje havarovalo. Naštěstí se vše obešlo bez zranění a všichni nakonec mohli nastoupit do sobotních závodů.

Sobotní den začal jedním volným tréninkem, ve kterém Ondřej Vostatek překvapil svým výkonem a v poli čítajícím na tři desítky jezdců, atakoval svým časem nejlepší desítku. V následujících dvou kvalifikacích se ale ještě zrychlovalo. Přestože i Ondřej podával čím dál lepší výkony a zaznamenal velký progres, získal nakonec v kvalifikaci 16.místo. Ztráta 1,5 vteřiny na nejrychlejšího jezdce i tak znamenala pro nováčka šampionátu výborný výsledek.
Do prvního závodu vyrazil šestnáctý na startu Ondřej Vostatek velmi dobře a postupně se mu dařilo probojovat o několik příček dopředu. Nakonec závod dokončil v „top ten“ a dokonce dokázal zajet sedmé nejrychlejší kolo závodu a svůj „best lap“. Do druhého závodu Compos Racing Team nastupoval s ambicemi zopakovat úspěch z prvního závodu a dojet opět v první desítce. Vývoj druhého závodu se pro českého jezdce začal vyvíjet stejně dobře jako ten první. Ihned po startu se Ondřej postupně probojovával dopředu až na desáté místo. V dramatickém závěru závodu ještě dokázal předjet dva jezdce a dojel si nakonec pro osmé místo a své zatím nejlepší umístění ve Španělsku.
K závodnímu víkendu ve španělské Aragonii Ondřej Vostatek poznamenal: „Jsem velmi překvapený jak se mi dařilo a jsem moc rád, že se mi podařilo dostat se mezi deset nejlepších. Je to pro mě určitě skvělá motivace do dalších závodů. Každý, kdo tu měl možnost závodit ví, jak je to tady těžké. Nejprve jsem si musel zvyknout na jiný motocykl a novou trať, a navíc všichni soupeři jeli skvěle a stále se zlepšovali.“

„Po pádu v tréninku jsem byl v pořádku, ale museli jsme dávat dohromady motocykl, což se nám nakonec povedlo. Tato trať se mi ale hodně líbila a cítil jsem se skvěle, takže se mi podařilo zajet takhle dobrý výsledek. Moc se těším na další závody a doufám, že se mi tu bude dařit i nadále. Rád bych také poděkoval všem, co mě podporují, co mi fandí a drží palce, takže díky moc!“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist