Po zranění je Štěpán Zuda připraven závodit

Mladý a talentovaný motocyklový závodník Štěpán Zuda se vrací zpět na závodní dráhu. Po dvouměsíční pauze usedne zpět do sedla závodního stroje a s týmem už tento týden vyráží do německého Schlüsselfeldu na závody ADAC.

Po zranění je Štěpán Zuda připraven závodit

Štěpán Zuda “Štěpa“ začátkem července (5.7.2015) havaroval ve volných trénincích na závod MČR a následně byl ošetřen v Písecké nemocnici. Po rentgenu se prokázala zlomenina v zápěstí s posunem. Ruka byla srovnána a daná do sádry. Rodičům byla vzhledem ke komplikované zlomenině a bydlišti doporučena ošetřujícím lékařem další vyšetření na speciální klinice ve Vysokém nad Jizerou.

Na klinice ve Vysokém bylo rodičům sděleno, že ruka je zlomená s posunem v zápěstí a v růstové štěrbině. Sádra bude ponechána na přibližně šest týdnů a celková léčba bude delší, protože pokud v oblasti růstové štěrbiny dojde ke zlomenině, je růst kosti ohrožen do budoucna. Tým i Štěpa byli velmi zklamáni, protože celkově vložil spoustu úsilí do přípravy na ME a celkově co nejlepší umístění v ADAC.

Přestože Štěpán bude nadále docházet na kliniku na pravidelné kontroly, bylo mu tento týden od ošetřujícího lékaře sděleno, že se ruka hojí prozatím dobře a získal s velikou radostí od lékaře svolení usednout zpět na motocykl. Štěpa se po sundání sádry postupně na tento den připravoval, ruku rehabilitoval a pracoval na své fyzičce. V úterý testoval motorku a to především zda je schopen ruku plně zatížit.

Z testování měl velmi dobrý pocit, motorka fungovala a Štěpa byl celkově spokojen. Po úterním testování se společně s týmem rozhodl nastoupit zpět do posledních třech závodů ADAC s cílem dokončit sezónu 2015 umístěním alespoň v top 10. Tuto sobotu 12.září bude konečně zpět na závodní dráze v německém Schlüsselfeldu a všichni se těšíme a jsme plní očekávání.

Michal Filla na toto téma dodal: „Štěpa měl skvěle rozjetou sezonu na předních pozicích, bohužel nám body utekly. Teď je ale nejdůležitější vrátit se zpět. Hlavním cílem je dostat se zpět do tempa, zajet slušný výsledek a získat opět dobrý pocit z rychlosti a z kontaktních závodů. Jak ale znám Štěpu, stejně zase bude chtít dopředu :-). Držte nám palce.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist