Ondřej Vostatek zakončil náročný víkend zlatem

V sobotu 21. června 2014 se při závodech IDM v Motorsport aréně Oschersleben konaly další závody německého šampionátu ADAC Mini Bike Cup, ve kterém se již potřetí představil devítiletý Ondřej Vostatek. Dokázal opět velmi dobře konkurovat starším soupeřům a vybojoval i přes drobné zdravotní komplikace sedmé a čtvrté místo. Následující den byl úspěšný i v Mezinárodním přeboru České republiky, kde se mu po velmi těsném a vyrovnaném souboji podařilo získat zlato.

Ondřej Vostatek zakončil náročný víkend zlatem
Tentokrát byl v Německu závodní den pro mladé jezdce velmi náročný, protože museli zvládnout volný trénink, dvě kvalifikace i oba závody v jednom dni. V kvalifikaci se opět ukázala kvalita a vyrovnanost prvních „top ten“ jezdců, kteří zajížděli časy v rozdílech dvou desetin až několika tisícin sekundy. Pro Ondřeje to nakonec znamenalo sedmé místo a sedmou pozici do závodu.

V prvním závodě dobře odstartoval a během závodu se mu podařilo probojovat na čtvrté místo. V jedenáctém kole však došlo ke střetu dvou jezdců a závod byl zastaven a restartován. Do restartu šel Ondřej již ze čtvrté pozice, ale po drobném zaváhání se propadl na místo desáté. Snažil se opět probojovat na přední pozice, ale díky sníženému počtu kol, to stihl už jen na svojí původní sedmou příčku.

Ve druhém závodě všichni jezdci dobře odstartovali a šli ostře na lokty do první zatáčky. Po prvních třech kolech Ondřej zaútočil ze sedmé pozice na Toniho Erharda a donutil ho chybovat. Poté dotáhl dvou vteřinovou ztrátu na vedoucí skupinku jezdců, kde se opět ostře bojovalo o každou pozici a pořadí jezdců se neustále měnilo. Drama a vyhrocené souboje o pódiové umístění pokračovaly až do samého závěru závodu, kde Ondřej nakonec projel cílem jako čtvrtý.
Jan Vostatek k závodům uvedl: „Byly to opět fantastické závody, plné napětí, dramatických zvratů i pádů. Opravdu skvělá atmosféra a bylo se na co dívat. Je obdivuhodné, jak se Ondra opět postupně začíná vyrovnávat svým starším soupeřům, kteří si navzájem nedarují ani centimetr. Jsou to pro něj nové zkušenosti, i když je to pro něj samozřejmě velmi psychicky náročné. Věříme však, že právě tyto zkušenosti ho posunou dál a jeho čas ještě přijde. S výsledkem Ondry jsme tedy spokojeni a jsme rádi, že i přes svůj zdravotní handicap, který trvá už od Fassbergu, závody zvládl.“

Po nočním přejezdu z Německa dorazil Compos Racing Team do České republiky, kde Ondřej Vostatek nastoupil do závodů Mezinárodního přeboru České republiky v Sosnové u České Lípy i s dalšími kolegy z německého ADACU. Ondřej odstartoval z poslední řady, bez tréninku a bez kvalifikace se ihned po startu v obou závodech dostal do vedení a nakonec se mu podařilo těsně uhájit celkové vítězství závodního dne.

„Do Sosnové jsme se jeli podívat za našimi kamarády z českého mistrovství a zazávodit jsme si přijeli hlavně z tréninkových důvodů. Jsem rád, že v kategorii Mini GP 50 se objevilo několik nových tváří, což dává velkou naději tomuto sportu do budoucna a všem klukům držíme palce. Ondra má nyní naordinovaný klid a antibiotika, takže v následujících dnech bude především odpočívat. Doufáme, že na dalších závodech, které se pojedou 5. července v Schlüsselfeldu bude po zdravotní stránce již v pořádku. Závěrem bych rád poděkoval za skvělou práci našemu novému mechanikovi Václavovi Slípkovi, který se po ukončení spolupráce u Salač Racing Teamu, rozhodl pokračovat v práci právě u našeho týmu,“ dodal Jan Vostatek.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist