Další české vítězství a pódium na Sachsenringu

V sobotu 14. září 2013 se jely předposlední závody seriálu ADAC Mini Bike Cup na německém Sachsenringu, kde opět úspěšně zabodoval devítiletý český talent Ondřej Vostatek, když získal jedno vítězství a v druhém zastaveném závodě místo druhé. Potvrdil pozici nejlepšího jezdce v kategorii „Einsteigerklasse“ a s velkým bodovým náskokem je již nyní Mistrem Německa.

Další české vítězství a pódium na Sachsenringu
Všichni jezdci německého šampionátu nastoupili v jednom dni k dopoledním volným tréninkům, kvalifikaci a odpoledne ke dvěma závodům. S nabitým programem a s novou tratí se ve třídě „Einsteigerklasse“ nejlépe „popasoval“ český závodník Ondřej Vostatek, který vyhrál obě kvalifikace ve spojené skupině 39 jezdců a získal pole position.
V prvním závodě Ondřej dobře odstartoval a po celý závod vedl. První příčku úspěšně uhájil před Paulem Frödem a v prvním závodě zvítězil.

V druhém závodě byl Ondřej na druhé pozici, když v šestém kole došlo k hromadné havárii. Všichni jezdci od šestého místa havarovali a závod byl zastaven. Následoval nový start podle posledního pořadí jezdců. Ondřej startoval z druhého místa a jako jediný s Paulem Frödem, projeli první zatáčkou. Zbytek závodního pole opět havaroval a závod byl definitivně zrušen. Ondřej tak nemohl dále bojovat o druhé vítězství a obsadil nakonec druhé místo.
Do celkového pořadí se jezdcům započítal jen poloviční počet bodů, ale i přesto zůstala pozice českého leadera neohrožena. S největším počtem vítězství se již nyní stal Mistrem Německa.

Poslední závody německého šampionátu se pojedou 28. září ve Wackersdorfu, kde s největší pravděpodobností dojde k celkovému vyhlášení německého mistrovství a ke dvojnásobné české korunovaci. Mistry ADAC Mini Bike Cup pro sezónu 2013 se stanou Ondřej Vostatek v kategorii „Einsteigerklasse“ a Filip Salač v kategorii „Nachwuchs“.

Oběma jezdcům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist