Zraněný David Knight musí vynechat Šestidenní

Endurový mistr světa ve třídě E3 z roku 2010 David Knight musel s lítostí oznámit, že letos kvůli zranění neposílí britský tým na motocyklové olympiádě Šestidení v Německu. Po pádu v prvním dnu Grand Prix Finska v Heinole 1. září se stále necítí být v pořádku a lékaři mu start na ISDE 2012 zakázali.

Zraněný David Knight musí vynechat Šestidenní
Tovární jezdec KTM David Knight si během úvodního dne Velké ceny Finska po pádu zarazil řídítka svého motocyklu do oblasti hrudního koše a žaludku a pak strávil celou noc v nemocnici na pozorování. Po návratu do Británie podstoupil v Manchesteru krevní testy, které ukázaly, že bývalý šampion má problémy s červenými krvinkami, což způsobuje, že se mu nedostatačně okysličuje krev. Knight tak musel učinit velmi těžké rozhodnutí a odstoupil z účasti na ISDE 2012, kde měl být hlavní oporou britského World Trophy Teamu. V příštích dnech a týdnech ho čekají další testy, které rozhodnou o tom, zda jezdec nebude muset předčasně ukončit letošní sezonu. Než se stanoví přesná příčina Knightových zdravotních problémů, zakázali mu lékaři jakékoli náročné fyzické aktivity.
„Jsem z toho úplně na dně, je to pro mě velké zklamání,“ svěřil se třiatřicetiletý Knight britským novinářům. “Všichni se připravují na Šestidenní a já musím sedět doma. ISDE je podnik, který nade všechno miluju a také jsem v něm zažíval velké úspěchy. Moc jsem se letos do Německa těšil, na výbornou atmosféru, která vždy v britském týmu panuje. Čekal jsem letos velký výsledek. Je to pro mě velmi těžké zůstat doma, když vím, že mám závodit. Ale opravdu nejsem zdravotně v pořádku a lékaři mi dali jasně najevo, že dokud se moje problémy s krví nevyřeší, musím odpočívat. Mým cílem je nyní pracovat na tom, abych byl zase brzy zdravý a fit.“
Ačkoli je vyloučen jeho start na Šestidenní, Knight věří, že by mohl ještě stihnout poslední závod letošního ročníku endurového mistrovství světa, Grand Prix Francie, která se jede v Brignoles 20. až 21. října. „Když už jednou lékaři přijdou na to, co mi vlastně je, odrazíme se od pomyslného dna a je tu naděje, že budu moci během pár týdnů zpátky na motorku a odjet ještě před koncem sezony pár závodů. Udělám pro to všechno,“ slíbil Knight svým fanouškům. Jeho třída E3 ale už je v mistrovství světa rozhodnutá, jeho kolega u KTM Francouz Christophe Nambotin má v čele šampionátu takový náskok, že nemůže být předstižen. Knight je celkově pátý, protože se celou sezonu potýká s následky minulých zranění. Letošní ISDE, mistrovství světa národních družstev v enduru, se poprvé po 23 letech jede v Německu za účasti 480 jezdců, kteří během šesti soutěžních dní absolvují 1400 kilometrů v terénech středního a západního Saska, v okolí silničářům důvěrně známého Sachsenringu. Začíná se 24. září.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist