Manažer Trophy Teamu: Cílem je udržet 6. místo

Český World Trophy Team ve složení Patrik Markvart, Jaromír Romančík,Jiří Hádek a Ondřej Helmich si na 91. ročníku Šestidenní vede parádně, po polovině soutěže drží šesté místo. Se shrnutím druhého a třetího dne motocyklové olympiády Šestidenní ve Španělsku přišel manažer World Trophy Teamu Jiří Pošík.

Manažer Trophy Teamu: Cílem je udržet 6. místo

"Druhý den se jelo po stejné trati jako den první s tím, že trať byla více rozbitá a dosti se již prášilo. Jelo se na typickém kamenitém podkladu, na kterém se závodí ve všech jižních evropských státech a na kterém nemáme možnost trénovat. V podstatě cílem našeho družstva bylo udržet si šesté místo. Což jezdci české reprezentace po druhém dni zvládli. Třetí den se jelo úplně po nové trati a včetně dvou nových rychlostních zkoušek. Extrém test, který se nachází v blízkosti depa na okruhu Navarra, se jede každý den a jezdci ho absolvují dvakrát. Novými testy byl enduro a cross test. Ve středu okolo třetí hodiny začalo pršet a déšť trval až do pozdních nočních hodin. Ráno ve čtvrtek sice nepršelo, ale s přijetím prvních jezdců na první rychlostní zkoušku se opět rozpršelo," říká bývalý skvělý závodník Jiří Pošík.

"Enduro test nejrychlejší jezdci zajížděli okolo dvanácti minut, což je na rozbahněné trati velice fyzicky a technicky náročné. Druhou rychlostní zkouškou byl cross test, který byl namotaný na posekaném poli tzv. strništi a je charakterem podobný testům, co se jezdí u nás v Čechách. Na této rychlostní zkoušce též vydatně pršelo, a proto se závodilo na velice rozbahněné trati. Naši jezdci zajížděli velice pěkné časy a posouvali se v pořadí jednotlivých tříd do předu. Udrželi tak i po třetím dnu šesté místo a navýšili svůj náskok na sedmé Švédsko o dvě a půl minuty za jediný den. Jezdci jsou všichni zdravotně v pořádku, motocykly se snažíme udržovat v dobrém technickém stavu a všichni se těší na další soutěžní den. V pátek jezdci absolvují stejný okruh, takže 280 km s šesti rychlostními zkouškami," zakončil Pošík.

Nadprůměrné výkony zatím předvádí Jaromír Romančík, který drží průběžné 6. místo v soutěži jezdců třídy E2 a statečně se rve s naprostou světovou špičkou: "Třetí den u konce. Dneska jsem konečně nechyboval. A konečně jsem se dostal do Top 10, byl jsem dneska absolutně 8. a ve své třídě 3., tak mám radost jako malý kluk. Kluci jeli taky parádně a stále držíme 6. místo, což je super. Teď jsme v půlce a těla už máme dost zničený, ale musíme to vydržet. Už jen tři dny. Moc děkuji všem, co nám fandí a ženou nás dopředu," vzkázal domů Romančík.

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist