ISDE po dvou dnech

Francie i po druhém dnu v čele.

ISDE po dvou dnech
Mezinárodní motocyklová šestidenní soutěž v severořeckém městě Serres pokračovala v úterý druhou etapou, kterou si jezdci zopakovali úvodní den.
Pořadí v obou hlavních soutěžích se na prvních třech místech nezměnilo. Ve Světové trofeji udržela vedoucí pozici Francie před Itálií a Spojenými státy. V juniorské trofeji je v čele nadále Itálie před Austrálií a Francií. Nezměnilo se ani pořadí české reprezentace. Trophy tým zůstal třináctý a junioři dvanáctí.

Salminen jedničkou

Ani rychlé „A“ časy nic nezměnily na tom, že za krásného slunečného počasí s teplotami kolem třiceti stupňů, měla v časových kontrolách většina startovního pole najeto dostatek minut, a tak se o pořadí rozhodovalo opět na měřených úsecích. V obou kolech absolvovali soutěžáci dva motokrosy a jeden enduro test. V oblacích prachu to nebylo pro nikoho snadné, ale z největších favoritů udělal dnes výraznou chybu jen vynikající motokrosař Američan Caselli, který „chytil“ jednu trestnou minutu a to ho v absolutním pořadí jezdců odsunulo z první na pátou pozici.
Absolutně nejrychlejším soutěžákem je tak po dvou dnech člen španělského trophy týmu Guerrero. Na druhé místo ale postoupil sedminásobný mistr světa Fin Salminen, který v úterý zavelel k severskému útoku ve Světové trofeji. Juha podal skvělý výkon a všechny soupeře nechal za sebou. Výrazně zrychlil i jeho týmový kolega Tarkkala, a tak zásluhou této dvojice se Finsko probojovalo ze šestého na čtvrté místo. Na třetí celek USA zatím ztrácí kolem jedné a půl minuty a to při kvalitách Seveřanů se ještě dá smazat.
Na medaili mohou myslet i pátí Španělé, ale boj o titul bude zřejmě už jen záležitostí Francie s Itálií, které mají více než slibný náskok. Nesmí je ale potkat nic mimořádného a dojet do cíle alespoň v pěti jezdcích.
V juniorské trofeji, kde bojuje šestnáct týmů, jsou v čele po dvou dnech Italové, kteří rovněž soupeřům výrazně odskočili a zatím míří s jistotou za zlatými medailemi. Druzí Australané ztrácejí přes tři minuty a třetí Francouzi už pět a půl minuty. O to dramatičtější zřejmě bude i tady boj o bronz, protože v závěsu za Francií je Finsko se Španělskem, které obhajuje loňské prvenství.

Škoda trestných minut

Oba české reprezentační týmy se rozhodně nechtěly spokojit s tím, že se po prvním dnu ocitly až ve druhé desítce. V úterní etapě bylo znát, že se především mladíci v trophy týmu zbavili nervozity. Naše šestice, která ztrácela na dvanácté Portugalce pouhou sekundu, se jim začala vzdalovat a jedenáctí Poláci se naopak rychle přibližovali. Nejlepší byl opět Michal Kadleček, ale zrychlil i nováček Jakub Horák.
Stabilní výkon odvedli Martin Gottvald s Rudolfem, Tomanovi to naopak nešlo tak jako v pondělí, kdy byl druhým nejplatnějším členem. Nejslabší časy připisoval znovu druhý z nováčků Loukota. To by ale českému postupu nebránilo, jenže nakonec ho zastavila chyba v rozpisu jízdních časů. Jedno přehlédnutí v nové úpravě trasy, kterým se změnil časový rozpis oproti prvnímu dni, znamenalo, že si každý člen zbytečně připsal jednu trestnou minutu. Penalizace se nevyhnala ani juniorům. A tak ve Světové trofeji zůstalo Česko třinácté, ale minimálně Portugalci jsou k předstižení. Michal Kadleček sice už atakoval v absolutní klasifikaci první padesátku jezdců, ale trestná minuta ho odsunula na 72. místo. V juniorech by ani bez trestných minut nebyl boj o první desítku zřejmě v silách současného omlazeného kvarteta. Zkušenosti ze startu v juniorské soutěži mají jen Engel se Sedláčkem. Hušek s Borákem si v Řecku zvykají na atmosféru velké soutěže. Rozhodně se ale snaží seč to jde. První den byl jedničkou Engel, v úterý naopak Petr Hušek.

Výsledky – Řecko:

Neoficiální pořadí po 2. dnu:
Světová trofej – 1. Francie 5:02:20,97, 2. Itálie –1:06, 3. USA –2:35, 4. Finsko –4:32, 5. Španělsko –4:47, 6. Austrálie –7:45 … 13. Česko –31:24
Juniorská trofej: 1. Itálie 3:05:46,34, 2. Austrálie –3:15, 3. Francie –5:29, 4. Finsko 5:30, 5. Španělsko –6:09, 6. Německo 8:46 … 12. Česko –21:09

Karel Malina, Ivo Helikar
Tiskový servi české reprezentace

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist