ISDE 2015 – Po středě první Australané, Češi výborně pátí

Polovina šestidenní motocyklové soutěže nabídla zlomovou situaci v pořadí národních týmů, kde došlo díky diskvalifikacím favoritů na změnu pořadí v první desítce. Na první pozici zůstávají po třech dnech Australané, druhá pozice patří Italům, třetí jsou Finové. Výborně zajeli Češi, kteří se posunuli z desáté pozice na pátou. Domácí Slováci jsou sedmí. V soutěži juniorských národních týmů vedou Australané, jezdci České republiky zůstávají devátí. V kategorii žen jsou první Australanky, takže prozatím naprostá dominance jezdců a jezdkyň z Austrálie. V klubové soutěži zůstává na vynikajícím třetím místě tým KBS UAMK Team Unhošť a do první desítky prorazil EnC Racing CZ I a Motosport Klub Hošťálkovice.

ISDE 2015 – Po středě první Australané, Češi výborně pátí

Třetí den představoval pohromu pro americký národní tým, jenž v bitvě o Světovou trofej přišel o jednoho ze svých nejlepších jezdců Kailuba Russella. Jezdec KTM vyhrál první den Šestidenní a vedoucí pozice mu v kategorii Enduro 1 patřila také v úterý odpoledne, když svůj náskok navýšil na necelých osmatřicet sekund. Ve středu bylo vše jinak. Hned ráno Russell chyboval a zranil si koleno. V soutěži ale pokračoval dál, jenže v enduro testu havaroval znovu a bylo po nadějích. Naštěstí došlo k vážnému poškození stroje a ne zdraví. Dle výsledků závod skončil také pro druhého jezdce týmu Roberta Taylora, který byl diskvalifikován a národní tým USA je rázem v průběžném hodnocení až dvacátý.

O pohromě může hovořit také tým obhájců Světové trofeje jimiž jsou Francouzi, kteří na Slovensko přijeli bojovat o čtvrtý triumf v řadě. Ve středu byli diskvalifikováni hned tři jezdci Marc Bourgeois, Anthony Boissiere a Jeremy Joly. To pro francouzský národní tým znamenalo propad pořadím z průběžně třetí pozice na dvacátou třetí. Podobně jsou na tom také jezdci Velké Británie, jejich jednička David Knight byl rovněž diskvalifikován a protože už jeli v pěti, přišel pád ze sedmé pozice na dvaadvacátou. Dalším týmem, který dnes zaznamenal výrazný propad kvůli diskvalifikaci jsou Španělé, kterým ještě včera patřila čtvrtá pozice, ale dnes už je to dvacátá první.

Zaváhání soupeřů využili jezdci České republiky, protože ti se v pořadí posunuli na páté místo, což je parádní výsledek, ale prozatím jsme jen v polovině soutěže. Nejrychlejším jezdcem třetího dne byl Jaromír Romančík, jemuž patřila v kategorii Enduro 2 (E2) třináctá pozice, průběžně je v soutěži jednotlivců patnáctý. V třídě Enduro 1 (E1) zajel osmý čas Patrik Markvart a průběžně je sedmý. Ztráta českého národního týmu představuje na první Australany jednatřicet minut, ale mnohem zajímavější situace je vůči třetím Finům, kde je to kolem sedmi minut, na čtvrté Němce pak ztrácejí dokonce jen dvě minuty. Rozhodně jde do tuhého a druhá polovina Šestidenní ještě řádně prověří síly jezdců a jejich techniky.

V kategorii juniorských národních týmů vede Austrálie, jejíž jezdci byli nejrychlejší i třetí den soutěže. Český tým zajel na deváté místo a stejná pozice jim patří i průběžně. Ztráta na vedení v soutěži představuje devětadvacet minut, ztráta na osmé Mexiko je nyní na hodnotě necelých dvou minut. Nejrychleji zajel Jakub Hroneš, jemuž v hodnocení Enduro 2 patří devatenácté místo.

V soutěži žen vedou náskokem sedmadvaceti minut Australanky, které vyhrály také středeční jízdy. Druhé dnes byly Francouzsky a třetí Švédky. Stejné pořadí je také po třech dnech závodění. V soutěži jednotlivců jsou Australanky na prvních třech místech EW - Tayla Jones (Yamaha), Jemma Wilson (Yamaha), Jessica Gardiner (Sherco).

V kategorii klubových týmů jsou první jezdci VAMC Drie Musketiers, jenž se posunuli do čela průběžného hodnocení s náskokem pětadvaceti sekund před týmem Ostra Elite. Třetí zůstává český tým KBS UAMK Team Unhošť s jezdci Janem Balašem, Jakubem Horákem a Vítem Kulíkem. Trojice jezdců ve střetu na své soupeře něco ztratila, protože z včerejších čtyřiceti sekund, to jsou dnes tři minuty. Nicméně čtvrtí SACU Team Scotland má ztrátu přes čtrnáct minut, takže Unhošť má výbornou pozici a šanci zabojovat a super výsledek.

Čtvrtek je čtvrtým dnem soutěže a nabízí dva kola, tři speciální testy, čtyři časové kontroly a celkovou délku 267 kilometrů s limitem osmi hodin.

!!! Diskvalifikováno bylo celkem osm jezdců World Trophy - Taylor Robert (USA), Marc Bourgeous (FRA), Anthony Boissiorre (FRA), Jeremy Jolly (FRA), Lorenzo Santolino (SPA), Cristobal Guerrero (SPA), David Knight (GBR), Manuel Monni (ITA). Týmy můžou podat a také podaly protest, ale rozhodnutí nepadne okamžitě. Jezdcům je umožněno v soutěži pokračovat. Jmenovaní neprojeli jednou z časových kontrol, takže proto došlo k jejich vyloučení. !!!

Výsledkový servis – Třetí den (3/6) - ZDE

Světová trofej (World Trophy) - Průběžně

1 - Austrálie - 11:21:26.37
#50 - GREEN Joshua - 44:46.55* - 46:05.32* - 45:49.58*
#51 - MILNER Daniel - 44:09.72* - 45:09.30* - 44:25.78*
#52 - PHILLIPS Matthew - 44:32.20* - 45:41.67* - 45:17.31*
#53 - RALSTON Beau - 45:52.31 - 46:41.92* - 45:48.64*
#54 - STANFORD Lachlan - 44:50.82* - 46:10.78* - 46:12.42*
#55 - KEARNY Glen - 45:44.36* - 47:47.70 - 47:50.87

2 - Itálie - 11:34:05.66 - +12:39.29
#150 - BRESOLIN Matteo - 46:43.14 - 47:20.99* - 46:44.08*
#151 - MORI Nicolo - 45:23.45* - 47:21.52 - 46:35.91*
#152 - MANZI Jonathan - 45:10.20* - 47:04.27* - 46:03.56*
#153 - GUARNERI Davide - 45:36.18* - 46:20.27* - 47:55.66*
#154 - BALLETTI Oscar - 45:11.04* - 46:22.55* - 45:48.49*
#155 - MONNI Manuel - 45:48.70* - 46:40.31* - 3:00:00.00

3 - Finsko - 11:45:55.25 - +24:28.88
#110 - REMES Eero - 44:29.40* - 1:01:38.84 - 45:24.62*
#111 - HELLSTEN Antti - 45:54.50* - 48:08.24* - 47:34.23*
#112 - BARNES Mika - 46:51.35* - 48:08.06* - 47:56.17*
#113 - POHJOLA Eemil - 46:41.16* - 49:13.16* - 47:47.09*
#114 - STIGELL Henric - 45:25.66* - 47:25.87* - 46:27.01*
#115 - SAVO Matias - 47:40.86 - 48:28.73* - 48:18.48

4 - Německo - 11:50:35.40 - +29:09.03
#41 - RAMBOW Nico - 3:00:00.00 - 3:00:00.00 - 3:00:00.00
#42 - RISSE Mark - 46:39.25* - 48:19.86* - 48:21.64*
#43 - SCHAEFER Jan - 46:55.50* - 48:24.23* - 48:09.67*
#44 - VON ZITZEWITZ Davide - 46:09.41* - 47:48.95* - 47:50.31*
#45 - WEISS Christian - 46:49.38* - 48:12.24* - 48:05.03*
#48 - HUEBNER Edward - 46:00.31* - 46:51.80* - 45:57.82*

5 Česká republika - 11:52:41.55 - +31:15.18
#90 - HÁDEK Jiří - 47:09.11 - 49:23.45* - 48:25.78*
#91 - HELMICH Ondřej - 46:29.21* - 48:02.15* - 47:37.08*
#92 - KADLEČEK Michal - 46:58.06* - 49:52.28 - 48:56.27
#93 - MARKVART Patrik - 46:48.66* - 47:44.55* - 46:54.75*
#94 - ROMANČÍK Jaromír - 45:51.14* - 47:14.96* - 46:26.10*
#95 - TOMAN Radek - 46:59.63* - 49:07.12* - 48:38.91*

6 - Švédsko - 12:01:13.07 - +39:46.70
7 - Slovensko - 12:05:53.54 - +44:27.17
8 - Portugalsko - 12:13:10.94 - +51:44.57
9 - Rakousko - 12:17:34.56 - +56:08.19
10 - Polsko - 12:18:06.68 - +56:40.31
...

Světová trofej juniorů (Junior World Trophy) - Průběžně

1 - Austrálie - 6:57:50.92
#56 - GRABHAM Broc - 46:57.10* - 48:37.07* - 48:38.32*
#57 - MASON Tom - 47:10.05 - 48:47.67 - 48:43.79
#58 - SANDERS Daniel - 44:52.53* - 45:53.90* - 45:10.13*
#59 - SIMMONDS Tye - 45:13.58* - 46:30.66* - 45:57.63*

2 - Švédsko - 7:06:24.37 - +8:33.45
#236 - BORJESSON Jesper - 46:27.73* - 48:02.57* - 47:18.38*
#237 - PERSSON Michael - 46:43.07* - 47:36.44* - 46:03.89*
#238 - RAMSTROM John - 47:55.41 - 48:45.37 - 48:52.72*
#239 - SJOSTROM Tommy - 46:59.11* - 48:20.46* - 49:38.84

3 - USA - 7:10:24.88 - +12:33.96
#26 - BAYLOR Grant - 45:27.80* - 46:59.99* - 45:31.05*
#27 - BAYLOR Steward - 46:26.80* - 49:33.68* - 47:06.70*
#28 - DAVIS Nicholas - 49:48.61* - 50:03.01* - 49:27.24*
#29 - MICHAEL Layne - 3:00:00.00 - 3:00:00.00 - 3:00:00.00

4 - Francie - 7:12:02.13 - +14:11.21
5 - Velká Británie - 7:13:30.93 - +15:40.01
6 - Itálie - 7:14:09.37 - +16:18.45
7 - Finsko - 7:15:23.39 - +17:32.47
8 - Mexiko - 7:25:11.43 - +27:20.51

9 - Česká republika - 7:26:55.43 - +29:04.51
#96 - HRONES Jakub - 48:49.69* - 48:45.85* - 48:26.95*
#97 - KUCERA Lukas - 48:45.02* - 50:05.46* - 50:05.76*
#98 - KULHANEK Martin - 3:00:00.00 - 3:00:00.00 - 3:00:00.00
#99 - ZIVNY Adolf - 49:25.61* - 51:18.25* - 51:12.84*

10 - Slovensko - 7:31:33.78 - +33:42.86
...

Světová trofej žen (Women's World Trophy) - Průběžně

1 - Austrálie - 5:41:11.59
#300 - GARDINER Jessica - 52:27.06 - 53:49.12* - 1:08:13.03*
#301 - JONES Tayla - 50:15.14* - 52:00.65* - 1:06:12.13*
#302 - WILSON Jemma - 50:41.52* - 54:13.50 - 1:08:57.07

2 - Francie - 6:08:20.80 - +27:09.21
#330 - DUFRENE Blandine - 54:03.56* - 56:02.38* - 1:11:21.26*
#331 - FOURNEL Geraldine - 55:09.14 - 57:28.43* - 1:16:36.24
#332 - ROSSAT Audrey - 54:31.67* - 58:22.74 - 1:14:53.50*

3 - Švédsko - 6:21:17.58 - +40:05.99
#350 - JONSSON Jessica - 1:01:20.36* - 59:10.89* - 1:16:38.97*
#351 - KARLSSON Emelie - 56:09.58* - 56:57.83* - 1:10:59.95*
#352 - SMALSJO Emmily - 1:01:54.64 - 1:02:30.67 - 1:27:45.35

4 - Finsko - 6:24:25.59 - +43:14.00
5 - USA - 6:30:43.43 - +49:31.84
...

Klubová soutěž (Club Team Award) - Průběžně

1 - VAMC Drie Musketiers - 8:01:06.52
#450 - DOLFING Lucas - 48:32.28 - 49:16.72 - 1:01:51.15
#550 - KLEIN-HANEVELD Bas - 49:46.56 - 49:09.10 - 1:02:04.60
#650 - NIJKAMP Robin - 50:02.83 - 48:49.32 - 1:01:33.96

2 - Team Ostra Elite - 8:01:31.03 - +24.51
#465 - HILLGREN Jens - 48:54.83 - 48:58.21 - 1:03:10.97
#565 - JOHANSSON Fredrik - 49:00.70 - 48:48.07 - 1:01:03.27
#665 - KARLSSON Linus - 49:54.46 - 49:24.48 - 1:02:16.04

3 - KBS UAMK Team Unhošť - 8:04:06.57 - +3:00.05
#409 - BALAŠ Jan - 49:34.61 - 49:20.25 - 1:02:11.54
#509 - HORÁK Jakub - 49:04.92 - 49:54.86 - 1:03:45.12
#609 - KUKLÍK Vít - 49:12.31 - 48:33.44 - 1:02:29.52
...

7 - EnC Racing CZ I - 8:19:23.52 - +18:17.00
...
9 - Motosport Klub Hostalkovice - 8:21:02.32 - +19:55.80
...
12 - Motoklub Chrastava - 8:27:23.14 - +26:16.62
...
16 - Motorsport Bozkov - 8:45:19.92 - +44:13.40
...
19 - KP Enduro Klub v AČR - 8:53:23.65 - +52:17.13
...
23 - Gottbros - 9:08:43.93 - +1:07:37.41
...
27 - AK Krakonoš Jilemnice I - 9:14:33.34 - +1:13:26.82
...
29 - Enduroklub Semily - 9:22:04.93 - +1:20:58.41
...
38 - Enduroklub Semily II - 10:06:22.24 - +2:05:15.72
...
46 - Motoklub Bilina - 10:47:28.45 - +2:46:21.93
...
50 - Promoto Racing team - 11:20:59.95 - +3:19:53.43
...
59 - AK Krakonoš Jilemnice II - 12:08:20.03 - +4:07:13.51
60 - BMT Czech - 12:11:20.40 - +4:10:13.88
...
62 - EnC Racing CZ Junior - 12:29:58.59 - +4:28:52.07
...
67 - Motoklub Chrastava 2 - 13:21:03.24 - +5:19:56.72
...
92 - Jawa-CZ Classic Enduro Team - 21:25:02.10 - +13:23:55.58

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist