ISDE 2015 – Disciplinární soud FIM vrátil Austrálii na první místo, Češi pátí

Závěr letošního ročníku Šestidenní byl ve znamení rozporuplného rozhodnutí o navrácení diskvalifikovaných závodníků zpátky do soutěže, což ve finále znamenalo, že Francie získala počtvrté v řadě Světovou trofej (World Trophy). V celé věci nakonec rozhodl Disciplinární soud FIM, který neuznal odvolání tří národních motocyklových federací a na základě toho dochází k revizi celkových výsledků. Světovou trofej tak vyhrál tým Austrálie, který zkompletoval velmi úspěšnou slovenskou misi, protože první místo v soutěži žen vyhrály Australanky a soutěž juniorů Australané.

ISDE 2015 –  Disciplinární soud FIM vrátil Austrálii na první místo, Češi pátí

Za neprojetí daného kontrolního bodu byli třetí den soutěže diskvalifikování jezdci Taylor Robert (USA), Marc Bourgeous (FRA), Anthony Boissiorre (FRA), Jeremy Jolly (FRA), Lorenzo Santolino (SPA), Cristobal Guerrero (SPA), David Knight (GBR) a Manuel Monni (ITA). To zamíchalo celkovým pořadím a vedení v soutěži převzali Australané.

Diskvalifikovaným jezdcům bylo nicméně umožněno pokračovat v soutěží, později jim vrátili získané body, když došlo k odkladu výkonu rozhodnutí, takže následovala druhá změna celkového pořadí. Soutěž tak vyhráli Francouzi před jezdci Austrálie a Španělska. Reprezentanti České republiky obsadili osmé místo. Zatím ale nebylo rozhodnuto definitivně.

V pondělí 2.listopadu zasedal v Mies disciplinární soud FIM, jehož vedením byl pověřen zástupce z České republiky JUDr. Jan Šťovíček Ph.D.. Odvolání národních federací Francie (FFM), Španělska (RFME) a Anglie (ACU), proti rozhodnutí vedení závodu ISDE 2015 v Košicích, které osm jezdců za vynechání časové kontroly diskvalifikovalo, bylo zamítnuto a výsledek zveřejnili ve středu 18.listopadu 2015. Plné odůvodnění rozhodnutí bude následovat v nejbližších dnech.

Toto rozhodnutí znovu určilo celkovou podobu výsledkové listiny šestidenní motocyklové soutěže, která se v září letošního roku jela na východním Slovensku. První místo, tedy Světovou trofej, získali jezdci Austrálie, druzí jsou Italové a třetí Finové. Česká republika obsadila parádní páté místo, Slovensko je sedmé.

Kompletní výsledky - Official World Trophy Classification - ISDE 2015.pdf

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist