Druhý den ISDE Češi hodně padali

Druhý den 91. ročníku se jel stejný okruh jako den první a stejné testy. Změnou bylo, že už se závodníci na start stavěli podle dosažených výsledků předchozího dne a to tak již bude až dokonce. Znamená to tedy, že by jezdci už neměli dojíždět pomalejší závodníky před sebou a nemuselo by se jim tolik prášit.

Druhý den ISDE Češi hodně padali

Velmi dobře jel dnes od začátku Jaromír Romančík z českého World Trophy Teamu, který se po prvním kole posunul na 4. místo ve své třídě, ale pak přišel na 5. testu pád, nemohl vyjet výjezd, a jak sám uvedl, nechal tam skoro minutu. Klesnul tím na 10. místo ve své třídě. Dnes si polepšil jeho týmový kolega Patrik Markvart, kterému se jelo lépe než předchozí den a je to znát i na výsledku, kdy se posunul z 21. na 16. místo. Další člen WT Teamu Ondřej Helmich se bohužel dnes nevyvaroval chyb. Jak sám uvedl hlavně na enduro testu. V prvním i druhém kole měl pády. Ale i tak dojel na stejném 12. místě ve třídě. Jiří Hádek jel dnes o něco lépe než včera, posunul se o tři místa na 34. pozici ve třídě, ale hned po startu měl pád a musel motocykl opravovat. Jak se všichni jezdci shodují, hodně se práší a trať je strašně rozbitá a tím i nebezpečnější. Dnes začalo pršet, takže můžeme doufat, že se zítra již tolik prášit nebude.

Z Junior Trophy týmu ve středu dobře zajel Adolf Živný, který se posunul ve své třídě o osm pozic dopředu, Robert Friedrich zůstává na stejné pozici. Jak už bylo řečeno, Martin Kulhánek v závodě nepokračuje, tým jede tedy ve dvou a Martin připisuje každý den tři hodiny do celkového součtu časů. Český World Trophy tým zůstal po druhém dni na 6. místě a Junior World Trophy na 19. místě. Celkově vede soutěž World Trophy týmů USA před Itálií a Británií. Pořadí Junior World Trophy: 1. Švédsko 2. Španělsko 3. USA. Z klubových týmů se na 8. místo posunul KBS ÚAMK Unhošť tým, 15. ENC.cz, 21. Bozkov 1, 35. KP enduro tým. Ve čtvrtek už bude čekat na závodníky nová trať, která jezdce zavede více do hor, jak uvedl pořadatel, mělo by zde být i více náročných úseků. Tato trať bude mít 280 kilometrů každý den.

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist