Česká reprezentace po úvodních kilometrech ISDE 2015

Po prvních odjetých kilometrech je český Trophy tým na průběžné desáté pozici. Tým v soutěži juniorů je na úvod jedenáctý a do druhého dne bude nastupovat jen ve třech, protože ze soutěže odstoupil Martin Kulhánek. Úvodní den české reprezentace na motocyklové šestidenní zhodnotil manažer týmu Jiří Pošík.

Česká reprezentace po úvodních kilometrech ISDE 2015

V pondělí jezdci absolvovali 265 kilometrů tratě, která vedla převážně terénem. Málo silnic a odpočinkových cest. Počasí proměnlivé, jezdci několikrát zmokli a ve srovnání s minulým týdnem bylo na kopcích poměrně zima.

Na prvním testu, který se jel čtyři kilometry od startu, nebylo po ránu ještě moc vidět. Rychlostní zkouška je téměř celá natažená v hustém listnatém lese. První jezdci měli ještě uklouzanou trať, která se po několika průjezdech podhrábla na suchý podklad. Nejlepšího času z českých jezdců této rychlostní zkoušky dosáhl Jaromír Romančík. Poté se jezdci vydali do první časové kontroly lehčím terénem s mírnějším převýšením. Sem si jezdci najížděli okolo 6 až 7 minut.

Trať do druhé časové kontroly vedla přes úpatí Kojšovské hoľy. To znamenalo více strmějších výjezdů a sjezdů. Do druhé časové kontroly si jezdci najížděli 8 až 10 minut. Následovala druhá rychlostní zkouška, která trvala okolo deseti minut. Charakter tohoto testu byl travnatý podklad s vloženou motokrosovou tratí.

Poté jezdci pokračovali do třetí časové kontroly. Trať vedla přes nejvyšší horu a tento úsek byl nejtěžší částí tratě dnešního dne. Na jezdce čekala ještě třetí rychlostní zkouška, která byla podobná předchozímu testu. Louky a část motokrosu. Jezdci ji zajížděli okolo 9 minut. Na závodníky pak čekal poslední úsek kola a to přejezd do čtvrté časové kontroly, která byla přímo v Košicích v depu.

Po prvních měřených testech se naši jezdci pohybovali okolo sedmého místa celkově v pořadí týmů. Charakter testů se po projetí 500 jezdců značně změnil a zvýšenému tempu amerických, australských a francouzských týmů nikdo nestačil. Naši jezdci se ve druhém kole nevyhnuli drobným závadám a lehkým pádům. Po součtu šesti rychlostních zkoušek obsadili desáté místo v národních týmech. Ze silných týmů Německa, Švédska a Anglie nedokončil vždy jeden jezdec a tak jsou tyto týmy oslabeny a budou v soutěži pokračovat pouze v pěti.

Nálada v týmu je skvělá, pohodová a jezdci se těší na zítřejší den. Pokusí se smazat náskok Německa. Druhý den se jede stejná trať jako v pondělí, jen došlo k menším změnám a to, že pořadatel ubral několik minut z jízdní doby.

Jezdci juniorského Trophy týmu podávali vyrovnané výkony. Bohužel pro Martina Kulhánka šestidenní končí. V plné rychlosti mu podklouzl motocykl a narazil motorem do stromu.
Oprava poškozených dílů trvala přes třicet minut, čímž přesáhl časový limit na vyloučení.
Juniorský tým obsadil po prvním dnu jedenácté místo a zítra již pokračují pouze ve třech.

VIDEO - 1.část

 

VIDEO - 2.část

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist