Z motocyklisty futsalista

Dvojnásobný ex-mistr světa motocyklů Manuel Poggiali se už během své aktivní kariéry zúčastňoval přátelských fotbalových zápasů. Nyní se ale stal profesionálním hráčem futsalu a bude svou zemi - San Marino - reprezentovat na turnaji UEFA ve futsalu na mistrovství Evropy.

Z motocyklisty futsalista
Futsal je vlastně fotbal v hale, tento název pochází jak ze španělštiny (futebol de salao), tak i z portugalštiny (futbol sala).  Na aktuálním snímku reprezentace San Marina je Manuel Poggiali druhý zleva.


Manuel Poggiali ukončil svou závodní činnost na dvou kolech v průběhu sezóny 2008, a po jejím skončení se začal věnovat plnohodnotně fotbalu. A začalo se mu tak dařit, že byl nominován do reprezentačního výběru San Marina pro mistrovství Evropy. "Začal jsem s fotbalem hlavně proto, že jsem hledal nějaký sport, abych se udržoval v kondici. Ovšem nyní hrát za svou zemi mistrovství Evropy, je jedinečná zkušenost a motocykly tak pro mě patří pouze do minulosti", řekl 27-letý ex-mistr světa na webových stránkách UEFA.

Tak jak byly velké jeho úspěchy, tak hluboké byly i jeho "pády do propasti". Případ Manuel Poggiali byl svým způsobem hodně zvláštní, na straně druhé zase hodně typický. Dvakrát byl tento San Mariňan mistrem světa. V roce 1999 se poprvé objevil v závodech mistrovství světa, v roce 2001 se stal světovým šampiónem stopětadvacítek. V následujícím roce získal na své konto sice více bodů, ale přesto skončil se ztrátou 19 bodů jako druhý, za Francouzem Arnaudem Vincentem. A o rok později se mu podařil husarský kousek, v roce 2003 se totiž jako Rookie dvěstěpadesátek stal mistrem světa. Všichni mu sice předpovídali další skvělou kariéru, ale její pokračování se už nikdy bohužel nekonalo.


Jako obhájci titulu mistra světa se mu ale nedařilo, pouhá tři podiová umístění včetně jednoho vítězství, to bylo bohužel všechno (9. místo). Poggiali v tuto dobu trpěl syndromem "Burn-out" a viděli jsme ho třeba také pobíhat po paddocku ve 40 stupňovém teple zahaleného v teplákové soupravě - za každou cenu chtěl zhubnout. Bylo z toho ale jen 10. místo a nepomohl ani přestup na rakouský motocykl KTM - 50 nasbíraných bodů znamenalo až 14. místo. Po roce "léčení" se sice vrátil v sezóně 2008 nazpět, a osedlal motocykl Gilera. Získal ale pouze 16 bodů a místo 19., - a tak předčasně pověsil svou helmu na pověstný hřebík. 

Jeho konto úspěchů je ovšem hodně rozsáhlé, v létech 1999 až 2008 získal při 132 závodech Grand Prix dvanáct vítězných závodů, deset druhých a třináct třetích míst.. Celkem jedenácktrát startoval z Pole position, zajel sedm nejrychlejších kol závodu a stal se dvakrát mistrem světa. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist