Strmý vrch Chýnov + Video

V uplynulou sobotu se konal již 26. ročník tradičního závodu do strmého vrchu v jihočeském Chýnově.

Strmý vrch Chýnov + Video

Kapitoly článku

Počasí bylo oproti předpovědi poněkud chladnější, ale ani to neodradilo zhruba tři tisícovky diváků a na sto čtyřicet jezdců v kategoriích enduro a motokros, trial, junior a pitbike. Na startu ani letos nechybělo mnoho zvučných jmen jako Křoustek, Baláš a celá trialová špička, dále se na startu objevil několikanásobný účastník dakaru Ivo Kaštan na svém pitbiku. Bohužel se závod křížil se MČR cross country, které dala většina jezdců přednost.
Závod začal dvouhodinovým tréninkem, který se nakonec díky nečekané účasti o 40 minut protáhl. Už v tréninku nebyla nouze o dramatické situace, kdy endura létala několik mětrů do výšky a diváci si opravdu přišli na své.
V jednu hodinu začaly první jízdy závodu. Během tréninku se uprostřed trati vyjela pohodlnější cesta a tak na vrchol dorazilo 13 enduráků a téměř všichni trialisté. Pitbiky bohužel nedisponují výkonem, který by si s prudkým kopcem dokázal poradit a tak jsme je většinou neviděli dál než u prvního schodu. Za zmínku také stojí katogorie juniorů, kteří se statečně drali k vrcholu, kde je většinou odchytili rodičové a dopravili jejich stroj zpět k úpatí kopce.
Do druhé jízdy byla pro velký úspěch ztížena trať jak pro trialisty, tak i pro kategorii enduro a motokros. Trialisté měli posunutý start blíže ke kopci a endurákům byla trať zúžena. To se ukázalo jako dobré rozhodnutí a k cíli se už nedostalo tolik jezdců jako v první jízdě. Komu ale bylo jedno, kudy se pojede byl na enduru František Hrobský, který ve všech svých jízdách zdolal vrchol a dostalo se mu zaslouženého vítěztví. V kategorii trialistů nakonec musela rozhodnout mezi třemi borci jízda na čas, kterou ovládl Martin Křoustek.
V prodlevách mezi jízdami jsme ještě mohli vidět podle mého názoru šílence, kteří jeli chýnovský kopec dolů an kolech. Nejlepší z nich měl čas 4,6 s.
Na závěr nezbývá než doufat, že se napřesrok sejdeme v Chýnově znovu za minimálně stejné účasti.

Video

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist