Skvělý debut nové Husqvarny FE 450

Loňský mistr světa třídy E2 Francouz Pela Renet vyhrál nejslavnější švédský off-roadový závod Gotland Gran National. Triumfoval v něm už potřetí po sobě, ale nyní poprvé po odchodu od Husabergu v sedle nové Husqvarny FE 450, model 2014.

Skvělý debut nové Husqvarny FE 450
Slavný a extrémně těžký závod Gotland Gran National letos slavil třicáté výročí a zúčastnilo se ho 2700 jezdců, od ryzích amatérů po profíky s plným továrním vybavením. Renet začal tříhodinový závod v neskutečných záplavách kluzkého bahna nedaleko pobřeží Baltského moře mezi první pětkou pořadí, ale rozhodnou jízdou na hraně možností svých i stroje se už v prvním kole dostal do čela. Během tankování ve třetím kole už měl náskok okolo dvou minut, a pak už jen zvyšoval svůj odstup od ostatních. Do cíle dojel pět minut před zbytkem pole, které přivedl Švéd Jonas  Karlsson na stroji KTM. Třetí skončil Francouz  Jeremy Tarroux na Shercu. Renet v cíli uvedl, že se ve švédských bahenních lázních cítil na motocyklu velmi pohodlně a že neměl na trati žádné velké problémy. 
Závodu se z nostalgie zúčastnil také 13násobný endurový mistr světa Fin Juha Salminen. Ačkoli už oficiálně pověsil řídítka na hřebík a bude vysokým obchodním manažerem u Husqvarny, vydal se na náročnou trať rovněž a obsadil osmé místo se ztrátou jednoho kola na vítězného Reneta, když doplatil na ne zrovna otimální start. Juha Salminen (Husqvarna): "Měl jsem opravdu hrozný start a protože na trati byly doslova zástupy jezdců, musel jsem tvrdě makat, abych šel vůbec kupředu. Předjížděním jsem ale ztratil spoustu času, a když jsem se konečně probojoval do první desítky pořadí, lídři už byli dávno pryč. Po půlce závodu jsem se tedy spokojil se svým tempem, jelo se mi velmi pohodlně a nakonec jsem skončil osmý. Celkově jsem tady zažíval samé krásné pocity a jsem potěšen, jak nová Husqvarna skvěle šlapala."  Pela Renet (Husqvarna): "Je to neskutečný pocit vyhrát potřetí v řadě Gotland Grand National a ještě k tomu při mém úplně prvním startu na Husqvarně. Týden před tímto závodem jsme všichni v týmu tvrdě pracovali, abychom se na místní podmínky dobře připravili. Ačkoli jsem jel na úplně novém motocyklu, měl jsem dost jistoty, co si můžu a nemůžu dovolit. Bylo fajn, že jsem se brzy dostal do čela, tady je pro úspěch důležité jet co nejvíce vepředu. Vítězství ve Švédsku je perfektní start pro novou éru Husqvarny.”

Gotland Grand National 2013

1. Pela Renet (Husqvarna) 7 kol, 3:21:18;
2. Jonas Karlsson (KTM) 7 kol, 3:27.03;
3. Jeremey Tarroux (Sherco) 7 kol, 3:31.22;
4. Andreas Hultman (Honda) 7 kol 3:31.39;
5. Mats Nilsson (Yamaha) 7 kol, 3:33.14;
6. Mats Akerbiom (KTM) 7 kol, 3:33.17
8. Juha Salminen (Husqvarna) 6 kol, 3:00.15

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist