OffROAD Maraton letos odstartuje ve Šternberku

První závod patnáctého ročníku OffROAD Maratonu se jede v sobotu 29. března ve Šternberku na Olomoucku. Na závodníky terénních aut, motorek a čtyřkolek čeká oblíbená trať, která je poměrně rychlá a bez velkých záludností.

OffROAD Maraton letos odstartuje ve Šternberku
Odstartují zde i favorité a mistři loňské sezony, jako například mezi auty KUBI team Geneve, Dušan Randýsek pod VYPE racing teamem nebo KB System offroad team. Všichni se mohou těšit na mokrou jízdu plnou bláta a klouzaček.

OffROAD Maraton se tradičně skládá z osmi závodů na různých tratích v České republice a pořádá ho agentura 24 hours agency, spol. s r.o. Tři nejlepší na konci sezony pojedou na africkou rally do Dakaru!
OffROAD Maraton se na šternberský tankodrom vrací po roční přestávce. Závod začíná v 7:00 startem čtyřkolek na dvě hodiny. V 9:30 se do stejně dlouhého klání pustí motorkáři. V obou závodech jedou i starší junioři svou půlhodinu. Mezi 12:00 a 13:00 se na jednodušší trati předvedou děti a mladší junioři. A ve 13:30 zaburácí motory všech automobilů, které svedou pětihodinový boj.
„Máme radost, že novou sezonu opět otevíráme v oblíbeném Šternberku, kde jsme zažili skutečně krásné offroadové závody. Na adrenalin s odstřikujícím blátem zveme i letošní rok, počasí máme objednané. Snad bude naše žádost vyslyšena,“ prozradil Ondra Nachtigall, ředitel seriálu OffROAD Maraton. „Novým místem v kalendáři OffROAD Maratonu je trať blízko obce Chodov v okrese Sokolov, kam zavítáme v červnu. Těsně před potvrzením je místo druhého závodu ve středních Čechách. V květnu jedeme tradiční 24hodinovku aut v Dobřanech, již po sedmnácté v řadě.“
Letošní stanovy nemají výraznější změny. Zrušena byla jen kategorie sportovních čtyřkolek do 300 ccm kvůli nízké obsazenosti závodníků. Obrovskou motivací do závodění jsou speciální ceny: Pořadatel Intercontinental Rally 2015 věnuje startovné na tento závod absolutně nejlepší automobilové posádce a nejlepšímu čtyřkolkáři. A VYPE racing team na konci sezony odmění nejúspěšnějšího motorkáře – startovným na zmiňovaný závod po trase původní rally Dakar včetně servisního zázemí.

Kalendář OffROAD Maraton 2014:


29.03. - Šternberk (okr. Olomouc)
26.04. - střední Čechy (bude upřesněno)
23.05. - 25.05. - Dobřany (okr. Plzeň)
21.06. - Chodov (okr. Sokolov)
30.08. - 31.08. - Milovice (okr. Nymburk)
20.09. - Drnovice (okr. Blansko)
11.10. - Janovice nad Úhlavou (okr. Klatovy)
08. 11. - Ředhošť (okr. Litoměřice)

A co je to OffRoad Maraton?

Seriál extrémních vytrvalostních závodů aut, motorek a čtyřkolek je složen z osmi závodů v ČR. Jedná se o otevřené mistrovství. Motorkáři a čtyřkolkáři jedou závody dlouhé dvě, tři a čtyři hodiny, auta čtyři, pět, šest a dvanáct hodin, přičemž vrcholem závodění je slavná 24hodinovka v Dobřanech, která letos v květnu odjede svůj 17. ročník. Dvanáctým rokem se na tratích prohání motorkáři a čtyřkolkáři. OffROAD Maraton sdružuje závodníky dětských, juniorských, dospělých i veteránských kategorií.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist