Zemřel Mika Ahola

Neuvěřitelná zpráva se dnes rozletěla motocyklovým světem. Pětinásobný mistr světa v enduru, Fin Mika Ahola, zemřel včera na následky předchozích zranění.

Zemřel Mika Ahola
Mika Ahola před dvěma týdny oznámil, že se rozhodl ukončit svou závodní kariéru. Včera však v nemocnici v Barceloně podlehl zraněním, která utrpěl před několika týdny při tréninku.

Mika Ahola rozhodně patřil mezi nejlepší jezdce endurové historie. Od roku 2007 získal pět světových titulů, a navíc jako jediný muž v historii ve všech třídách (E1, E2 a E3), které se dneska jezdí. Ahola také v dresu Finska vyhrál sedmkrát titul na Šestidenní ISDE, třikrát tam triumfoval i v individuální soutěž. „Na konci minulého roku jsem měl za sebou 21 let závodění a to se člověk pořádně zamyslí. A já jsem nahlédl do své duše a zjistil jsem, že už nemám dost ambicí pokračovat. Proto jsem se rozhodl skončit. Dal jsem tomuto sportu všechno a také enduro mi toho hodně vzalo, hlavně času, který jsem mohl věnovat rodině. Získal jsem ale tolik přátel, fanoušků a ocenění, že se mi o tom ani nezdálo, když jsem kdysi začínal. Naplnil jsem plně své ambice a je čas se rozhlédnout, co jiného, než enduro, svět nabízí,“ napsal Ahola ve svém novoročním prohlášení.
Svůj poslední světový titul Ahola získal loni na podzim, a to v nejprestižnější třídě E3. Ve 37 letech se tak stal nejstarším šampionem v endurové historii.

Rodině a pozůstalým sympatického Fina vyslovuje naše redakce tu nejhlubší a upřímnou soustrast.

ČEST JEHO PAMÁTCE!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.52
Známkováno: 21x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist