SuperEnduro: Tempo diktoval Taddy Blazusiak

Obhájce titulu halového šampiona v Indoor-enduru, Polák Taddy Blazusiak vyhrál všechny tři úvodní jízdy světového šampionátu, které se jely o víkendu v italském Janově a je tak na čele s maximálním počtem možných získaných bodů.

Úvodní závod letošního halového světového šampionátu v enduru viděl o víkendu italský Janov. Největším favoritem byl polský jezdec Tadeusz Blazusiak, který týden předtím dokončil jako neporažený US-Indoor mistrovství v enduru, které se konalo v Las Vegas. Blazusiak byl také jediným z Top jezdců, který ve finálovém večeru sedlal čtyřtaktní 350-ku, většina ostatních dala přednost lehčím dvoutaktům.

Polák Taddy Blazusiak byl suverénem janovského závodu a vyhrál všechny tři jízdy obnoveného světového šampionátu, který je pořádán mezinárodní motocyklovou federací FIM a získal tak do tabulky plných 60 bodů. Dvojnásobný vicemistr světa MX3 Alex Salvini se ukázal velkým bojovníkem a ve druhé ze tří finálových jízd dokázal v posledním kole předjet ŠVéda Joakima Ljunggrena. Ten se během finálového večera zlepšoval jízdu od jízdy, po pádu v prvním finále dojel jako třetí ve duhé finálové jízdě a v té třetí skončil na místě druhém.

Španěl Cristobal Guerrero, jezdící jinak v létě čtyřtakt KTM o objemu 350 ccm, se rozhodl do letošní halové sezóny pro dvoutaktní motocykl  o objemu 250 ccm.

Letošní seriál SuperEnduro 2011/2012 má celkem tři závody po třech jízdách, ten druhý se jede v polské Lodži 10. prosince a finále je na pořadu 5. února 2012 v Barceloně.

2012 FIM SuperEnduro World Championship, Janov/ITA

SuperEnduro - 1. finále: 1. Taddy Blazusiak (KTM Enduro Factory Team) 08:29.230; 2. Cristobal Guerrero (KTM); 3. Jonny Walker (KTM); 4. Xavier Galindo (Husaberg); 5. Cody Webb (Beta); 6. Joakim Ljunggren (Husaberg); 7. Rodrig Thain (Honda); 8. Ivan Cervantes (Gas Gas); 9. Dani Gibert (Husaberg); 10. Alex Salvini (Husqvarna)

SuperEnduro - 2. finále: 1. Taddy Blazusiak (KTM Enduro Factory Team) 08:36.649; 2. Alex Salvini (Husqvarna); 3. Joakim Ljunggren (Husaberg); 4. Alfredo Gomez (Husaberg); 5. Jonny Walker (KTM); 6. Cristobal Guerrero (KTM); 7. Xavier Galindo (Husaberg); 8. Ivan Cervantes (Gas Gas); 9. Cody Webb (Beta); 10. Dani Gibert (Husaberg)

SuperEnduro - 3. finále: 1. Taddy Blazusiak (KTM Enduro Factory team) 08:32.613; 2. Joakim Ljunggren (Husaberg); 3. Xavier Galindo (Husaberg); 4. Cody Webb (Beta); 5. Alfredo Gomez (Husaberg); 6. Jonny Walker (KTM); 7. Cristobal Guerrero (KTM); 8. Ivan Cervantes (Gas Gas); 9. Dani Gibert (Husaberg); 10. Alex Salvini (Husqvarna)…

Průběžné pořadí po třech z devíti jízd: 1. Taddy Blazusiak (KTM Enduro Factory team) 60 bodů, 2. Joakim Ljunggren (Husaberg) 40 b., 3. Cristobal Guerrero (KTM) 34 b., 4. Xavier Galindo (Husaberg) 33 b., 5. Jonny Walker (KTM) 33 b., 6. Alex Salvini (Husqvarna) 27 b., 7. Cody Webb (Beta) 27 b., 8. Alfredo Gomez (Husaberg) 25 b., 9. Ivan Cervantes (Gas Gas) 21 b. a 10. Dani Gibert (Husaberg) 17 b.