Nambotin a Cervantes zůstávají bez porážky

Endurové mistrovství světa pokračovalo tradičním dvojzávodem v Řecku. První den se stal kořistí Francouzů Christophe Nambotina (E1 - KTM) a Pely Reneta (E2 - Husqvarna). Nejsilnější kategorii E3 opět kraloval Španěl Ivan Cervantes na KTM.

Nambotin a Cervantes zůstávají bez porážky
Jezdci a jejich doprovod se do dějiště třetího podniku letošního endurového mistrovství světa přepravovali lodí z italského přístavu Ancona. V severořecké Kalambace je čekalo krásné letní počasí a zajímavé trasy s poněkud delšími speciály, než na jaké jsou závodníci zvyklí. V okolí je plno památek na seznamu UNESCO, které si některé týmy nenechaly ujít. Novinkou v paddocku bylo, že nakonec nedorazil španělský jezdec Victor Guerrero, který si ještě zcela nedoléčil koleno, zraněné během Velké ceny Katalánska. V satelitním týmu KTM manažera Fabia Farioliho ho tak nahradil španělský junior Kirian Mirabet, zatím průběžné desátý ve své kategorii. Po první dnu GP Maxxis of Greece bylo jasné, že neporazitelnost v letošním mistrovství světa si udrželo duo továrních jezdců KTM. Španěl Ivan Cervantes vyhrál opět třídu E3, zatímco Francouz Christophe Nambotin dominoval své kategorii E1. Velkou bitvu čtyř jezdců v E2 vyhrál v dramatické koncovce Francouz Pela Renet na Husqvarně a mezi juniory byl nejlepší Ital Giacomo Redondi na Betě.
Cervantes se z rána velmi pomalu rozjížděl a po první kole byl mezi jezdci třídy E3 až pátý. Přesto dokázal zrychlit natolik, že nakonec vyhrál první den s náskokem 15 sekund na Francouze Mathiase Bellina (Husqvarna). Zajímavé je, že i tento jezdec měl pomalejší start a po prvním kole byl až šestý za Cervantesem. „Je to fantastické vyhrát další závod, už pátý v řadě. Ráno jsem nemohl najít svůj rytmus, ale pak jsem přece jen zrychlil a vše už šlo náramně. Jsem moc spokojený,” uvedl v cíli bývalý mistr světa Cervantes. Bellino v pátek zazářil před 2000 diváky na exhibičním Super Testu, ale v sobotu začal dělat chybu za chybou. Musel pak tvrdě makat, aby se probil výsledkovou listinou až na druhé místo. Třetí pozice patřila Australanu Mattu Phillipsovi na další KTM. Loňský junior měl skvělý nástup do závodu a dlouho vedl, ale pak havaroval na druhém Extreme Testu. Moc se líbil výkon čtvrtého Portugalce Luise Correiy (Beta), který dokázal vyhrát tři testy.
Třída Enduro 1 zcela patřila Christophe Nambotinovi (KTM), který rychle zjistil, že tratě jsou jako by mu šité na míru. Jel bez jediné chybičky, vedl celý den a v cíli měl náskok 38 sekund. "Byl to jeden z mých nejlepších dní kariéry. Neměl jsem žádné problémy, motorka šlapala skvěIe, vyvaroval jsem se chyb. Doufám, že se mi to zítra podaří zopakovat,” okomentoval své páté vítězství v řadě Nambotin. Za ním zuřil velký souboj mezi Francouzem Jeremy Tarrouxem (Sherco) a Finem Eerem Remesem (TM). O majiteli pomyslného stříbra rozhodly až poslední dva testy, ve kterých byl rychlejší Tarroux. Francouz si tak zajistil nejlepší výsledek své dosavadní kariéry. Remes nakonec těsně před cílem odstoupil kvůli poruše svého motocyklu. Třetí pozici si tak připsal další Francouz na Shercu Anthony Boissiere.
Nejzajímavější souboje nabídla, jako téměř vždy, třída E2. Své druhé vítězství v sezoně si nakonec připsal mistr světa z roku 2012 Francouz Pela Renet (Husqvarna). Ale bitvy na trati ho stály spoustu sil a nervů. Nejprve se předháněl se svým krajanem Johnnym Aubertem (Beta), pak s obhájcem titulu Italem Alexem Salvinim (Honda) a v závěru ještě odrážel nápory vedoucího jezdce mistrovství světa E2 Francouze Antoine Mea (KTM). "Neskutečná bitva a těžká cesta za vítězstvím. Nejprve mne ohrožovali Aubert a Salvini, v posledním kole do toho šel naplno zase Meo. Naštěstí pro mne jsem v koncovce udržel nervy na uzdě a neudělal žádnou chybu. Triumf je tak můj," řekl Renet. Meo by zřejmě měl větší šance na vítězství, kdyby neměl tak pomalý start. V prvním kole hned několikrát upadl a zaznamenal ztrátu 25 sekund. Pořadí ve třídě nakonec znělo Renet, Meo, Salvini a Aubert. První pětku doplnil Španěl Oriol Mena na další Betě. Jak to v Řecku dopadlo druhý den, budeme informovat zítra.

Velká cena Řecka, den první

E1
1 NAMBOTIN Christophe FRA KTM
2 TARROUX Jeremy FRA SHERCO
3 BOISSIERE Anthony FRA SHERCO
4 GUERRERO Cristobal ESP KTM
5 BETRIU Jaume ESP HVA 

E2
1 RENET Pierre Alexandre FRA HVA
2 MEO Antoine FRA KTM
3 SALVINI Alex ITA HONDA
4 AUBERT Johnny FRA BETA
5 MENA Oriol ESP BETA 

E3
1 CERVANTES Ivan ESP KTM
2 BELLINO Mathias FRA HVA
3 PHILLIPS Matthew AUS KTM
4 CORREIA Luis PRT BETA
5 JOLY Jérémy FRA KTM 

Junioři
1 REDONDI Giacomo ITA BETA
2 MCCANNEY Daniel GBR BETA
3 LARRIEU Loïc FRA HVA
4 MORI Nicolo ITA KTM
5 BATTIG Alessandro ITA HONDA 

Youth Cup 125 ccm
1 SORECA Davide ITA YAMAHA
2 PELLEGRINELLI Nicolas ITA KTM
3 HERRERA Benjamin CHL TM
4 ELOWSON Albin SWE HVA
5 MIROIR Jérémy FRA YAMAHA


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist