MS MX3 Německo – Sven Breugelmans mistrem světa

Závěrečný podnik šestnáctidílného MS MX3 se konal v německém Jaueru. Velká cena Německa nebyla pro našince vůbec daleko, jen zhruba 350 km, přesto z českých reprezentantů startoval jen Martin Žerava. Poslední podnik měl vyluštit rébus, kdo bude mistrem světa, a na jakém místě v celkovém bodování MS skončí Martin Žerava. Od celkové sedmé pozice ho dělil pouhý bod, a na deváté měl k dobru sedm bodů.

MS MX3 Německo – Sven Breugelmans mistrem světa
Kvalifikace se stala kořistí leadera MS Svena Breugelmanse (KTM), druhý nejrychlejší čas patřil Antti Parhonenovi (Honda), třetí čas zajel největší soupeř Martina Žeravy v boji o celkovou sedmou pozici Patrick Caps (Kawasaki). Martin Žerava zůstal věrný tradici sedmiček, a vybojoval sedmý kvalifikační čas.

Do první jízdy nejrychleji vypálil Francouz Thomas Allier (Husqvarna), kterého posléze překonal Španěl Alvaro Lozano (KTM). Rychle dopředu se prokousával stájový kolega Alliera, krajan Christophe Martin. Martin ztratil, před týdnem, šanci bojovat o titul, tak chtěl alespoň dokázat, že je pořád stejně rychlý. Martin předjel vedoucího Lozana, a dojel si pro zlatý věnec. Úspěch Husqvarny ztvrdil třetím místem Allier. Až čtvrtý projel cílem Cristian Beggi (Honda), a otevřel dveře k titulu mistra světa Svenu Breugelmansovi, kterému stačilo sedmé místo k zisku svého druhého titulu mistra světa ve třídě MX3.
Začátek druhé jízdy patřil Alvaru Lozanovi, následovaný vítězem první jízdy Christophe Martinem. Lozano byl pro Martina tvrdším oříškem, než v prvním dějství, přesto ho Martin předjel, a jel si svůj vlastní závod. Christophe Martin tedy zaznamenal dvojité vítězství, a Lozano dvojitý stříbrný věnec. Zajímavější byl souboj o třetí místo mezi Pyrhonenem a Beggim. Oba borci jeli těsně za sebou, avšak Beggi prokázal silnější vůli, a Pyrhonen se musel spokojit se čtvrtým místem. Nový šampión Sven Breugelmans plánovla potvrzení svého titulu, ale chyba lávky, zradily ho obě tovární KTM, a do závodu nemohl nastoupit. Martin Žerava bezchybně odstartoval, a udržoval se v čelní skupině. Kopec smůly si vybral největší Martinův rival Patrick Caps, který prorazil kolo. Tím pádem si Žerava pátým místem zajistil sedmé místo celkové klasifikace MS.
Velkou cenu Německo zcela ovládl tovární jezdec Husqvarny Christophe Martin, a pro italskou off-road značku skončil seriál, stejně jako začal, kdy druhou jízdu sezóny vyhrál kolega Thomas Allier. Sven Breugelmans nijak neoslnil, ale dostatečný náskok mu stačil na zisk titulu mistra světa.
První čtyři Velké ceny přinášely úsměv na tvář českým fanouškům výborné výkony Honzy Zaremby, bohužel se Zaremba smolně v Portugalsku zranil,což znamenalo stop na zbytek sezóny. Rychlý Martin Michek se bohužel zúčastnil pouze šesti Velkých cen, kde dokazoval, že patří do užší světové špičky. Martin Žerava vynechal pouze dvě Velké ceny kvůli bolesti zad, zaznamenal několik nul, a celkově skončil na lichotivém sedmém místě. Oproti minulém roku si sice o jedno místo pohoršil, ale letošní konkurence byla obzvlášť nabitá, a svých domácích Velkých cen se navíc zúčastnila absolutní elita MX1, Sebastien Pourcel a Jonathan Barragan.

Světový motokros čeká poslední zastávka, kterou bude prestižní motokros národů v britském Donington parku, již 28. září.


1. jízda:

1. Christophe Martin FRA Husqvarna
2. Alvaro Lozano ESP KTM
3. Thomas Allier FRA Husqvarna
8. Martin Žerava CZE Honda

2. jízda:

1. Christophe Martin FRA Husqvarna
2. Alvaro Lozano ESP KTM
3. Cristian Beggi ITA Honda
4. Antti Pyrhonen FIN Honda
5. Martin Žerava CZE Honda

Celková klasifikace MS MX3 Německo:

1. Christophe Martin FRA Husqvarna 50 b.
2. Alvaro Lozano ESP KTM 44 b.
3. Cristian Beggi ITA Honda 38 b
4. Antti Pyrhonen FIN Honda 33 b.
5. Martin Žerava CZE Honda 29 b.

Konečné pořadí MS MX3 2008:

1. Sven Breugelmans BEL 541 b.
2. Cristian Beggi ITA 532 b.
3. Christophe Martin FRA 524 b.
4. Thomas Allier FRA 374 b.
5. Alvaro Lozano ESP 352 b.
6. Kristof Salaets BEL 298 b.
7. Martin Žerava CZE 285 b.

13. Jan Zaremba CZE 140 b.
14. Martin Michek CZE 138 b.
55. František Máca CZE 21 b.
60. Josef Kulhavý SVK 20 b.
63. Jiří Čepelák CZE 18 b.
80. Vojtěch Brumla CZE 13 b.
98. Jan Brabec CZE 7 b.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist