Endurové MS se vrátí do Skandinávie

Kámen na kameni nezůstal v kalendáři endurového mistrovství světa na příští rok. Místo Argentiny a Chile, kde se začínalo letos, se v roce 2014 pojede v dalším státě amerického kontinentu, tentokrát v Mexiku, a seriál se vrátí do pořádných terénů ve Švédsku a Finsku.

Endurové MS se vrátí do Skandinávie
Dvakrát po sobě volila Světová motocyklová federace (FIM) a promotér endurového mistrovství světa start seriálu v Jižní Americe. Až po dvou Velkých cenách, a tedy čtyřech závodech, v Chile a Argentině, se jezdci vloni a letos vraceli do Evropy. Příští rok tomu bude jinak a šampionát začne už o víkendu 5. a 6. dubna v jedné z kolébek endura Španělsku, to znamená v domovině takových hvězd, jakými jsou Ivan Cervantes nebo Cristobal Guerrero, nemluvě o šampionce Laie Sanzové. Po dvouzávodu, který se zřejmě uskuteční na tratícjh okolo Solsony, nebudou mít jezdci a jejich doprovod příliš času na odpočinek a rekonvalescenci, protože hned další víkend se představí v sousedním Portugalsku. 
V kalendáři se udrželo i Řecko, které bude třetím podnikem mistrovství světa, ale vypadli letošní pořadatelé Velké ceny Rumuni. Endurový svět jistě vítá návrat seriálu do Skandinávie. Ve Finsku se pojede na známých tratích v okolí Heinoly, Švédsko jako pořadatele přihlásilo Enköping, a to v termínu 14.a 15. června. Po měsíční přestávce se celý cirkus mistrovství světa přesune do Mexika a seriál vyvrcholí závody v Itálii a Francii. Celkem bude mít seriál 2014 MAXXIS FIM ENDURO WORLD CHAMPIONSHIP osm podniků, o jeden více než letos.

Provizorní kalendář MS 2014 (W – pojedou i ženy)

05/06 duben Solsona (TBC) Španělsko (W)
12/13 duben (TBA) Portugalsko
10/11 květen Kalambaka Řecko
07/08 červen Heinola Finsko (W)
14/15 červen Enköping Švédsko (W)
05/06 červenec Guanajuato Mexiko
02/03 srpen Lumezzane Itálie
13/14 září Brioude Francie (W)Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist