V Chříči pokračovala Česká XCountry série svým druhým podnikem

Na tradiční offroadové trati nedaleko Rakovníka pokračoval již druhým podnikem seriál Mistrovství ČR XCountry. Rekordní účast 279 jezdců přepsala dějiny tohoto sportu. Pořadatelé nevynechali ani pověstný kaňon, který se tentokráte jel nahoru a byl nepřekonatelným oříškem nejednomu jezdci.

V Chříči pokračovala Česká XCountry série svým druhým podnikem

Kapitoly článku

Během posledního dubnového víkendu odstartoval druhým podnikem závod Mistrovství ČR v Xcountry. Vytrvalostní závod nejvyšší domácí soutěže družstev i jednotlivců tradičně doprovodily i Shell Adventure Cup a Czech ATV/Quad Challenge pro bezlicenční jezdce.
Skvělou atmosféru doplňovali souboje mezi největšími jezdeckými esy mistráku. V závodě dvojic došlo k litému boji mezi duem Toman/Rudolf, Dvořák/Bartoš a Scheder/Kaldeček. Hlavně poslední ze jmenovaných předváděl svou univerzálnost, protože dokázal zvítězit i v odpoledním závodě jednotlivců. Souboj mezi Betong Haruda týmem (Toman/Rudolf) a Husaberg CZ (Scheder/Kadleček) byl napínavý až do konce. Tým jedoucí na žlutomodrých strojích ztratil výhodu na začátku závodu právě v pekelném kaňonu a malá strategická chybka manažera týmu v závěru sobotní části stačila pouze na druhé místo. Na večerním slavnostním vyhlášení stáli nejvýše právě Betonáři Toman/Rudolf.
Asi největší chuťovkou byl technický výjezd v poměrně úzkém a kamenitém kaňonku, kde se ihned po startu tvořila neprůjezdná zácpa v podobě popadaných strojů a zoufalých jezdců hlavně z řad Přeboru ČR. Pořadatelům pak nezbývalo nic jiného, než v zájmu sportovní regulérnosti tento úsek dále vynechat. V nedělní části se pak celý okruh absolvoval v obráceném směru a podobný problém již nenastal.
Na své si jistě přišli i čtyřkolkáři. Po prvním blátivém a zmrzlém závodě v Bílině, který se jel během velikonoc, si jistě spravili chuť. Trať i jezdecká konkurence byla skvělá a počasí také přálo. Vlastní závod se neustále zrychloval a s postupem času jak piloti získávali podrobnější znalost technické trati, si dovolovali ostré souboje. To nejvíce ocenili diváci, kterých se zde sešlo na několik stovek.
Seriál Mistrovství republiky XCountry bude pokračovat během víkendu 17.-18.5.2008 svým závodem v Ostravě.

Výsledkový servis na www.ceskeenduro.cz

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist