MČR Enduro Mšeno

Další díl seriálu Czech Enduro Championship, tentokrát jako závod jednotlivců a závod družstev zavítal pod názvem Velká cena Prahy do Mšena, kde pořadatelé odvedli skvělou práci. Téměř stokilometrový okruh museli borci zvládnout třikrát během dne vypořádat se spoustou nástrah v podobě bahnitých kolejích, rychlých úsecích a populární výjezd Vrátno, kde si diváci přišli na své, ale ne jen tam.

MČR Enduro Mšeno
První měřený eXtrém test v českém seriálu opravdu přilákal spoustu „krvežíznivých“ diváků. Umělé překážky v podobě automobilových gum, dřevěných klád a dvojskoku a náročných překážek v prostorách bývalého kravína a jeho okolí prověřily nejen techniku jízdy každého jezdce, ale i jeho srdce.

Cross test namotaný na poli u plochodrážního stadionu a enduro test s lesním úsekem se musel líbit každému jezdci, který enduro preferuje. Depo v areálu u stadionu, start z náměstí to vše dokreslilo atmosféru Velké ceny Prahy, kterou odstartoval ředitel městské policie Mgr. Vladimír Kotrouš.

Do závodu nastoupila i polovina našeho Trophy teamu Zdeněk Gottwald, David Čadek a Víťa Kuklík, jezdci Stříbrné vázy teda juniorka byla skoro kompletní Jakub Horák, Tomáš Loukota, Martin Kuklík, chyběl pouze Tomáš Dokoupil, který musel dát ze sponzorských důvodů přednost motokrosu. S nástrahami testů a trati se nejlépe ve třídě E1 popasoval po oba dny Jiřetínský Martin Gottvald, před Martinem Kuklíkem. V sobotu byl Jakub Horák bronzový v neděli ho zradila technika a na jeho místo se vyhoupl Tomáš Loukota, který měl v sobotu nepříjemný pád.

É dvojkám kraloval David Čadek z KBS před Zdeňkem Gotvaldem z Jiřetína a teamovým kolegou Martinem Malátem, v neděli nahradil Maláta na stupních vítězů „betonář“ Michal Rudolf. Nejsilnější stroje kategorie E3 ovládl nejrychlejší jezdec víkendu a českého šampionátu Víťa Kuklík jedoucí za SKMP Praha, skvěle mu sekundovali Karel Scheder a Bohouš Poslední, kteří se rvali o cenné vteřiny. „Karlos“ měl v sobotu navrch, bohužel v neděli na poslední vložce udělal chybičku šel k zemi a „Bobo“ mu vrátil sobotní porážku.


Nově byla udělena putovní cena pro nejrychlejšího jezdce víkendu v juniorské a absolutní kategorii. Junior Martin Kuklík a absolutní rider Víťa Kuklík. V teamech vyhráli v prvním ze dvou kol pod vedením Ladislava Michálka za Jiřetín jedoucí Martin a Zdeněk Gottvald, stříbro SKMP Praha pod vedením Aleše Fandáka a Jaroslava Kuklíka jedoucí Martin a Víťa Kuklík s Bohumilem Posledním. Bronz si odváží KTM UFO CZ Josefa Klimeše ve složení Luboš Klimeš, Tomáš Císař a Pavel Melichar.


Ten kdo si chce vyzkoušet část mšenské trati má možnost, 8. a 9. října se jede Cross country dvojic a že nemáte licenci, nezoufejte přijeďte a zkuste Shell advance – volný závod dvojic pro amatéry.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist