Cross Country v Uštěku s Terkou

Máme za sebou 4. závod seriálu Mistrovství Republiky Cross Country známého pod zkratkou MČR CC, který se odjel minulý víkend ve městě Úštěk u Litoměřic. Ještě nás čekají dva závodní víkendy, o mistrech zdaleka není rozhodnuto. Nás tentokrát závodem provede Terka, která bohužel po nepříjemném pádu musela odstoupit ze závodu.

Cross Country v Uštěku s Terkou

Kapitoly článku

Terku začínáme vídat na závodních okruzích čím dál častěji, Terka se věnuje závodění intenzivně poslední rok zpátky, ale na motorce už seděla v 8 letech a to na tátově Husabergu 650 a jak sama Terka říká „pak až přišel klasický fichtel“.

K závodění jí tedy přivedl tatínek, který také od mala jezdil, ale rozhodně k tomu Terku nenutil. S úsměvem Terka dodává

Mě se to líbilo, ten zvuk, ta síla motorky a ta možnost pohybu a samozřejmě vůně, mě to prostě voní. Rodiče mi nechávali prostor k dalším sportům, ale k těm motorkám mají u nás všichni blíž a také tím pádem se trávili skoro každé víkendy někde na závodech, kde je super atmosféra a během té doby se také seznámíš s lidmi, který pak chceš i dál potkávat, takže mě pak i přešly myšlenky dělat něco jiného. Vlastní motorku jsem dlouho neměla, tak jsem jezdila alepsoň fandit. Prostě být tam! Sem tam mi později někdo motorku půjčil a já se mohla svézt i na závodech, což bez trénování stojí za to. Zkoušela jsem i jiné sporty, samozřejmě, ale nebylo to ono. Teď, když už mám vlastní stroj, tak se snažím zúčastnit všech závodů a to také díky podpoře Haruda RAC Sedlčany, ale zatím to je trénink v závodě. Takže je to o tom hlavně dojet, ale samozřejmě výsledky, které by za to stály bych chtěla, chce to jezdit, jezdit.

O motorku se ti tak na závodech stará táta, nebo ty sama?

 Nejvíc táta, nebejt jeho tak už moto asi nejezdí.

Ještě než přistoupíme k samotnému závodu v Úštěku, co takhle motorka - na jaké že to vlastně závodíš?

Od začátku jsem seděla na 4T a to právě Husaberg 650 a KTM 520, takže volba na 4T byla jasná a letos k vánocům se mi přání splnilo a dostala jsem KTM 250 EXC 4T.

Trať v Úštěku byla velmi technická, převážná část tratě byla namotána v lese tak tak na řídítka. Rychlá MX trať jezdce namotivovala k rychlejším průjezdům, na což bohužel doplatila i Terka, která v prvním kole padla a následně  byla transportována do nemocnice.

Jak to viděla sama Terka:

Trať v Úšteku mi není přána, byli jsme tam v polovině léta trénovat a pěkně mi dala zabrat a nynější závody jsem si také moc neužila protože jsem padla v prvním kole a skončila, nicméně trať byla hezká, co si závodník mohl přát to tam bylo, sice to druhý den bylo pěkně vybitý ale dle ohlasů byli spíše nadšeni než otrávení a to je skoro vzácná kombinace- hezká trať, žádný velký úraz, spokojení jezdci. Čeká mě návštěva ortopeda a tam se uvidí co bude ale věřím, že to bude jen blbě naražené takže zasednu co nejdříve a do Sedlčan které se jedou 3-4.října pojedu.Terko držíme ti palce ať se co nejdřív uzdravíš a stojíš na startu dalších CC závodů co nejdříve.

Výsledky ze závodů v blízké době naleznete na stránkách Autoklubu.

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist