Ve středu představí Ondřej Klymčiw tým a techniku pro Dakar 2016

Už za pár týdnů vyráží výprava českého závodníka Ondřeje Klymčiva do argentinské metropole Buenos Aires, aby se včas připravila na start prestižní Rallye Dakar 2016, která se jede v zemích Jižní Ameriky. Aktuálně nejlepší český závodník má za sebou rok náročného tréninku a úspěchy na několika závodech v tvrdé konkurenci stájových jezdců. Skvělá startovní pozice a forma po intenzivním soustředění v Řecku posílily jeho sebevědomí a Ondřej je odhodlán zajet na Dakaru životní závod!

Ve středu představí Ondřej Klymčiw tým a techniku pro Dakar 2016

Na minulém Dakaru Ondřej Klymčiw skončil jako nejlepší z Čechů na úžasném dvacátém místě, navíc získal cenu jako druhý nejlepší nováček závodu a osmé místo mezi amatéry. „Po závodu jsem si dopřál měsíční volno, ale hned poté se naplno vrhl do další přípravy. Výsledek byl výborný, ale vnímal jsem na své jízdě spoustu drobností, na kterých jsem věděl, že musím zapracovat. Takže jsem si s trenéry naplánoval podrobný plán - motorka, kolo, tělocvična pořád dokola, mezitím obklady, fyzioterapeut i ortoped,“ hodnotí uplynulý rok Ondřej Klymčiw.

V průběhu letošního roku navázal na dakarský triumf dalšími úspěchy i v závodech mistrovství světa, které jezdí světová špička úžasným vítězstvím na řecké Serres Rally, dvacátým místem na závodě mistrovství světa na Sardinii a osmým místem na marocké Merzouga Rally. „Na těchto závodech neprověřuji pouze fyzickou a jezdeckou kondici, ale hlavně sbírám cenné zkušenosti v závodním poli, které je nabité tvrdou konkurencí. A přestože je každá rally úplně jiná, tak právě možnost projet řecké hory, marocké písečné duny a všechno to bahno a kamení, je skvělou příležitostí natrénovat a nasbírat zkušenosti na tak náročný závod, jakým Dakar je,“ uvedl český závodník.

Třicetiletý Ondřej Klymčiw se aktuálně vrátil ze soustředění v Řecku a je v plné formě. Trénoval opravdu do úmoru, dokonce si v rámci přípravy pořídil hypoxický stan, ve kterém měsíc před Dakarem spal noc co noc, manželčiným prosbám navzdory. A to se navíc Ondřej v září oženil. V září proto, že jenom tehdy se mezi všemi závody, tréninky a soustředěními našel volný víkend.
„Začátkem listopadu jsem se dozvěděl, že na blížící se rally Dakar 2016 startuji díky svým dosavadním výsledkům z fantastického jednatřicátého místa. Musím přiznat, že v něco takového jsem ani nedoufal – vždyť vloni byla mým „šťastným číslem“ stošedesátka!“ říká s nadšením nejlepší z českých jezdců.

Tým kolem Ondřeje Klymčiwa věří ve formu závodníka i v sílu přiděleného startovního čísla jednatřicet. Ondra bude v únoru příštího roku slavit právě 31. narozeniny!

Setkání se zástupci médií i s veřejností naplánoval Klymčiwův tým těsně před odjezdem závodní techniky k nalodění na cestu do Buenos Aires, a to na 18. listopad, kdy v 17 hodin začne v pardubickém Road Café samotná tisková konference. Od 18 hodin si veřejnost bude moci v Hronovické ulici prohlédnout závodní motorku a doprovodná vozidla východočeského závodníka. V průběhu programu bude odhaleno, za který tovární team Ondřej letos vlastně pojede.

Ondřej Klymčiw (*1985)

Ondřej Klymčiw (*1985) pochází z východočeských Řečan nad Labem. Je ženatý a má dva syny.

Motorky byly odjakživa Ondrovou vášní. Měl za sebou úspěšnou kariéru dragsterového jezdce, který vyhrál mnoho titulů a dodnes je držitelem několika rekordů. Časem se ale vrátil ke krosové motorce. Odjakživa to měl blízko k blátu a kamení a byla to právě kroska a enduro závody, kterým věnoval veškerý volný čas. S množstvím vloženého času, úsilí a energie rostla úměrně i forma a začaly se objevovat první dílčí úspěchy na tuzemských amatérských rallye. Záhy se Ondra odhodlal zkusit své štěstí a techniku také v zahraničí, v jiných podmínkách, na jiném povrchu. Tak se přihlásil na tuniskou Tuareg Rallye a v březnu 2013 všechny překvapil výborným 7. místem v kategorii profi.

Díky úspěchům se hlásil do dalších a dalších závodů a sílila v něm touha absolvovat nejtěžší závod světa, rallye Dakar. Pod vedením zkušených trenérů Ivana Svědíka a bývalého enduro reprezentanta Karla Schedera začal pilovat kondičku i jezdeckou techniku. Sezónu 2014 odstartoval výborným druhým místem na řecké Hellas Rally. Na stejnou pozici dosáhl i na náročné Rally Albania. Následovala převážně pouštní Merzouga Rally v Maroku, kde i přes poraněné koleno vybojoval 4. pozici. Na samotném Dakaru startoval s číslem 160, za ním bylo v kategorii motocyklů už jenom jedno číslo. Prakticky to znamenalo muset se prodrat celým závodním polem hned první den a tudíž hodně riskovat. Risk se vyplatil. Při své premiéře Ondřej zajel nad očekávání dobrý výsledek - 20. celkové místo, 8. místo mezi netovárními jezdci a 2. místo mezi dakarovskými nováčky!

Lepší inspiraci do další sezóny si nelze přát, forma po tvrdém tréninku a suverénní vítězství na řecké Serres Rally ho nabíjí sebevědomím pro blížící se závod závodů – Dakar 2016!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist