Tým MRG-SP MOTO je s účinkováním na Dakaru spokojen

Tým MRG-SP MOTO dojel s oběma motocykly na cílovou rampu Rally Dakar 2015 v Buenos Aires a splnil tím svůj hlavní cíl, který si určil. Devítinásobný účastník David Pabiška vybojoval 24. místo a stále si drží 100procentní bilanci dojetých Dakarů, do kterých odstartoval.

Tým MRG-SP MOTO je s účinkováním na Dakaru spokojen
David Pabiška měl pomalejší rozjezd do rally a následně i dva velké pády, jejichž zdravotní následky poznamenaly jeho jízdu v dalších etapách. Vzhledem k vývoji závodu je jeho umístění úspěchem. David k tomu říká: "Já jsem spokojen na 100% s výsledkem týmu, dojeli jsme oba a Milan navíc zajel na svém prvním Dakaru skvěle. Osobně jsem s 24. místem spokojen. Zkušenosti už mám tak velké, takže vím kde jsem zaváhal a v kterých věcech mi to nedovolilo kráčet dopředu. Ať to byly oba pády, nebo pomoc kolegovi. Limitoval mě vykloubený palec, kde byla bolest obrovská a trpěl jsem až do konce, tak i dva dny s vymknutým kotníkem. Nejsou to výmluvy, byla to jen moje chyba, za kterou jsem zaplatil."
Nováček ve startovním poli Rally Dakar, 23letý Milan Engel, obsadil v nabité konkurenci 30. místo, když mezi nováčky skončil na 4. místě. Jeho hlavním cílem bylo odjet co nejvíce závodních kilometrů a pokud možno dojet zpět do Buenos Aires. Milan tyto očekávání splnil na 100% a třicáté místo je nad očekávání týmu. Milan hodnotí své účinkování: "Jsem s 30. místem obrovsky spokojený a nečekal jsem že to půjde takhle dobře a že tam budu vepředu s těmi známými jmény. Jsem moc rád, že jsem neměl žádné velké problémy s navigací, trefil jsem všechny waypointy a za to můžu poděkovat kvalitní přípravě s Davidem, který mi moc pomohl."
Hodnocení manažera Ervína Krajčoviče: "Chtěl bych vyzdvihnout, že se nám podařilo podruhé jako týmu dovézt do cíle obě motorky. Technika byla vždy skvěle připravená, za což patří mechnikům velký dík a celý tým fungoval na 100%. Letos jsme se rozhodli pro nováčka Milana Engela, u kterého jsme nevěděli, co můžeme očekávat, ale přesvědčil nás, že to bylo dobré rozhodnutí a velice nás svým umístěním překvapil. U Davida Pabišky byly cíle trochu vyšší, ale umístění je ovlivněno jak velkými pády, tak i pomocí, kterou poskytl Ivanovi Jakešovi v nesnázích, kde ztratil několik minut. Takže, když se to všechno podtrhne a sečte, tak to 24. místo je maximum. Ale na to jak byl náročný letošní Dakar, tak jsme spokojeni."

VIDEO

 
Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist